Kayseri Haber / Gündem / Kayseri’de Uyuşturucu Operasyonu Neticesinde 27 Kişi Gözaltına Alındı

Kayseri’de Uyuşturucu Operasyonu Neticesinde 27 Kişi Gözaltına Alındı

Kayseri Emniyet Müdürlüğü Uyuşturucuyla Mücadele Şube Müdürlüğü polisleri tarafından toplam olarak 24 farklı adrese eş zamanlı operasyon gerçekleştirildi. Polis ekipleri baskın gerçekleştirmiş olduğu evler üzerinde 3 farklı uyuşturucu tipi yakaladı. Bunlar metamfetamin, esrar ve eroindi. Gözaltı yapılmış olan 27 şüpheliden birisi ise gazeticilere “Ben, milletvekili miyim, beni ne çekiyorsunuz?” diyerek yüzünü sakladı.

Dün sabah saat tam 7:00’de eş zamanlı olarak başlatılmış 24 farklı adrese, sokak satıcıları ve uyuşturucu şebekesi yöneticilerine ilişkin “Şafak Operasyonunda” polis ekipleri, Melikgazi ilçesine bağlı olan Battalgazi Mahallesine ve Belsin Taha Çarım Bulvarına toplam olarak 250 polisle baskın gerçekleştirdi.

Evleri en küçük ayrıntısına kadar arayan ekipler, bol miktarda metamfetamin, esrar ve eroin, ruhsatsız tabancaya el koydu. Olaya yönelik toplam 27 şüpheli gözaltına alınırken, gazetecilerin olayı yayınlamasıyla birlikte, şüphelilerden biri “Ben, milletvekili miyim, beni ne çekiyorsunuz?” dedi.

Olay neticesinde ele geçirilenlerin listesi oluşturuldu. Toplam olarak 3 gram metamfetamin, 50 gram bonzai, 65 gram eroin, 1 adet ecstacy uyuşturucu hap, 1 adet hassas terazi, 3 uyuştucu kullanıma yönelik aparat, aliminyum folyo, 98 farklı uyuşturucu paketlemesi için kullanılmakta olan poşet, 3 tane G3 Piyade tüfeği mermisi, 2 kurusıkıdan çevrilmiş olan ruhsatsız silah, 7 ruhsatsız av tüfeği, 5 bıçak, 3 sallama adı verilen bıçak, 1 kuru sıkı tabanca, 69 fişek, 49 av tüfeği fişeğine el koyuldu.

KayseriHaber

İlginizi Çekebilir

Kayseri’den Elazığ’a Yardım Ekipleri Gönderildi

Kayseri Büyükşehir Belediyesi de 2 iş makinesi 4 personel, AFAD 2 araç 12 personel, itfaiye 3 araç 8 personel, İl Sağlık Müdürlüğü 3 ambulans 9 personel, sivil toplum kuruluşları da 3 araç 8 personelin bölgeye hareket ettiği öğrenildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir