Kayseri Haber / Eğitim / Kayseri’de Uyuşturucu Bağımlısı Genç Kızlar Hayallerini Gerçekleştirdi!

Kayseri’de Uyuşturucu Bağımlısı Genç Kızlar Hayallerini Gerçekleştirdi!

Kayseri’de, İl Emniyeti Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü liderliğiyle başlatılan “Hayalimdeki Gelinliği Dikiyorum” adlı sosyal proje kapsamında, uyuşturucu madde bağımlılığı bulunan, olma riski taşıyan toplamda 15 tane genç kız, gördükleri eğitimlerin hemen sonrasında kendi hayallerindeki gelinlikleri dikerek sergilediler.

Kayseri İl Emniyeti Toplum Destekli Polislik Şube, Denetimli Serbestlik Şube, Milli Eğitim, Gençlik Hizmetleri, Sağlık, Çalışma ve İş Kurumu müdürlükleriyle Madde Bağımlıları ve Aileyi Koruma Derneğiyle, sponsor olarak Erkut İnşaat firmasının katılım gerçekleştirmesiyle birlikte “Hayalimdeki Gelinliği Dikiyorum” adlı bir sosyal proje altına imza attı.

Proje çerçevesi dahilinde madde bağımlılığını bulunan ya da madde kullanma konusunda risk taşıyan 16 yaşından 27 yaşına kadar yaş aralığındaki 15 tane genç kıza, 4 aylık giysileri dikme eğitimi verildi. Toplamda 512 saat süren ders yapıldı.

512 saatlik gördükleri eğitimin ardından söz konusu genç kızlar toplam olarak 15 adet gelinlik ve 25 adet de abiye dikerek bunları sergiledi. Gördükleri eğitim süresi boyunca günlük olarak 25 TL harçlık verilen genç kızlar, kurs sonunda sertifika aldı.

Kursu başarıyla tamamlayıp sertifika almaya hak kazanan uyuşturucu bağımlısı olma riski taşıyan ve bağımlısı genç kızlara istihdam sağlanması için de girişimcilik belgesi takdim edildi.

Genç kızlar tarafından özenle dikilen gelinlik ve abiyeler için Kadir Has Kongre Merkezi Erciyes Salonu’nda bir sergi açıldı. Kayseri Valisi Süleyman Kamçı, Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, Kayseri Emniyet Müdürü İbrahim Kulular, Kayseri Milli Eğitim Müdürü Osman Elmalı’da sergiye katılanlar arasında yer alıyordu.

Genç kızlar tarafından dikilen gelinlik ve abiyelerin tamamı büyük bir hayranlıkla izlendi ve beğeni topladı.

İlginizi Çekebilir

Kayseri’den Elazığ’a Yardım Ekipleri Gönderildi

Kayseri Büyükşehir Belediyesi de 2 iş makinesi 4 personel, AFAD 2 araç 12 personel, itfaiye 3 araç 8 personel, İl Sağlık Müdürlüğü 3 ambulans 9 personel, sivil toplum kuruluşları da 3 araç 8 personelin bölgeye hareket ettiği öğrenildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir