Kayseri Haber / Ekonomi / Kayseri’de Ülkenin Genel Verileriyle Doğru Orantılı Bir Durum Gözlendiği Belirtildi!

Kayseri’de Ülkenin Genel Verileriyle Doğru Orantılı Bir Durum Gözlendiği Belirtildi!

Vefat etmiş olan babası Ahmet Olgunharputlu’nun Türkiye üzerinde bulunan ilk MÜSİAD taşra şubesini Kayseri üzerinde kurma amacıyla birçok çalışma içerisine girdiğini aktaran MÜSİAD Kayseri Şube Başkanı Nedim Olgunharputlu, MÜSİAD’ın kendisi için hiçbir zaman bir görev olarak görülmediğini, MÜSİAD’ın babasının bir vasiyeti olarak önünde durduğunu aktardı.

Nedim Olgunharputluoğlu, iş dünyasının umutlarının zirvede olduğu geçen yılda yaşanan terör ve hain darbe girişiminden dolayı hedeflere ulaşılmadığının altını çizdi. Bunca olumsuzluk karşısında, 2016 yılında ekonomik büyümenin yine de yaşanmış olduğunu aktaran Olgunharputluoğlu, Kayseri’de de ülkenin genel verileriyle doğru orantıda bir durum gözlenmiş olduğunu aktardı.

DIŞ TİCARET ARTIŞ GÖSTERECEK

2016 yılı içerisinde çok fazla sosyal, kültürel, iktisadi, ticari faaliyetler içerisine girmiş olduklarını ataran Olgunharputluoğlu, geçen yılda Kayseri sanayisinin üretiminin gerektirmiş olduğu satın almacıları Türkiye’ye davet ettiklerini vurguladı. Bu satın almacıların ilk önce MÜSİAD fuarını gelmelerinin önü açıldı. Sonrasında ise Kayseri sanayisinde bulunan üretim tesisleri tek tek gezdirildi hemen sonrasında ise gün ve gün organizasyonlar yapıldı.

Dolar yükselişinin kısa vadede bakıldığında ihracat adına olumlu bir hareket olduğunu fakat uzun vadede bir istikrarsızlığın sembolü olabileceğini belirtti. İhratçıların bile bu dalgalanmayı doğru bulmadığını aktaran Olgunharputluoğlu, serbest piyasa ekonomisinin herhangi bir müdahalede yapay bir sonuç ortaya çıkarttığını aktardı.

Olgunharputloğlu, MÜSİAD’a asla miras, saltanat v.b. bir gözle bakmadığını aktardı. Aile işletmesi bir miras olarak görülmektedir, babadan kalan her şey miras olarak görülmektedir fakat Olgunharputloğlu, MÜSİAD’ı bir vasiyet olarak gördüğünü vurguladı. “Yerine getirilmesi gereken, kendisi açısından yarım kalmış bir görevdir” dedi.

İlginizi Çekebilir

Polis memurunun cenaze töreninde duygulandıran feryat: Baba bizi bırakma

Geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybeden polis memuru için emniyette tören düzenlendi. Törende merhum polisin üçüz çocuklarının "Baba bizi bırakma" feryadı ise duygusal anlar yaşattı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir