Kayseri Haber / Yaşam / Kayseri’de Tek Tırnaklı Et Tespitinin Ardından Öz Merkez Pide Afiş Astı!

Kayseri’de Tek Tırnaklı Et Tespitinin Ardından Öz Merkez Pide Afiş Astı!

Söz konusu tek tırnaklı etinin tespit edildiği firmanın kendi firmaları olmadığı, Bahsi geçen firmanın “Merkez Pide”, kendi firmalarının ise “Öz Merkez Pide” olduğunu dile getiren afiş astılar. Asılan afişte “Diğer şubelerle hiçbir bağlantımız yoktur, et ve et ürünlerimiz onaylıdır” yazıyordu.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, kısa bir süre önce ürünlerde taklit veya tağşiş yapıldığı kesinlik kazanan, aralarında et ve et ürünleri, süt ve süt ürünleri, bitkisel yağ, bal, takviye edici gıdalar, çikolata ve enerji içeceğinin yer aldığı 173 farklı firmaya ait toplam 282 parti ürün açıklandı.

Açıklanan ayıplı ürünler listesinde Kayseri’de bulunan 12 firma yer aldı. Bazı lokanta ve fırınlarda ise tek tırnaklı etine rastlanıldı. Bu lokantalar arasında Merkez Pide’de yer alıyordu. Yaşanan bu durumun ardından bazı lokanta sahipleri işlerinde %50’ye varan düşüşün meydana geldiğini ileterek, ayıplı listede yer alan firmalara aşırı tepkide bulundu.

Aynı zamanda, bu listedeki firmalarla aynı veya benzer adı taşıyan işletmeler zora girdi. Kayseri’de Merkez Pide adıyla faaliyetlerine devam eden işletme de bu listede yer alıyordu. Şehirde aynı adı taşıyan çok sayıda iş yeri bundan dolayı mağdur oldu.

Listede yer almamalarına rağmen sırf isim benzerliğinden dolayı halkın, kendilerinin de tek tırnaklı eti kullandıklarının tespitinin yapılmasını sandığından dolayı tepkili olduğunu dile getiren işletme sahipleri, vatandaşları kendilerini açıklamak için birbirinden farklı yollar arıyor.

Merkez Melikgazi İlçesi’nde yer alan “Öz Merkez Pide” adıyla faaliyetlerine devam eden lokanta sahipleri ise, iş yerlerinin ön cephesine ve giriş kapısına dikkat çekecek boyutlarda astıkları toplam 3 afişle sesini duyurmaya çalışıyor.

Afişte,  “Öz Merkez Pide Salonu olarak diğer şubelerle hiçbir bağlantımız yoktur. Tarım Bakanlığınca et ve et ürünlerimiz onaylıdır” yazıyor. Ancak kullanılan afişte Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın eski logosunun kullanıması da dikkatlerden kaçmıyor.

İlginizi Çekebilir

Kayseri LPG Fiyatları 2018

Kayseri LPG fiyatları, her geçen gün artış gösteriyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir