Kayseri Haber / Asayiş / Kayseri’de tefecilik operasyonu sonucunda 12 kişi gözaltına alındı

Kayseri’de tefecilik operasyonu sonucunda 12 kişi gözaltına alındı

Kayseri Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde yürütülen operasyon sonucunda tefecilik suçundan 12 kişi gözaltına alındı. Yaklaşık 3 ay süren araştırma, gelen ihbarlar ve alınan ifadeler kapsamında yürütülen çalışmada  N.K., S.K., A.K., N.Ü., E.S., Y.K., A.K., E.K., S.K., U.K., S.Y. ve H.H.S. isimli şahısların tefecilik suçlarına iştirak ettikleri tespit edildi.

Takipler sonucunda zanlıların özellikle Kayseri’de bulunan ve zor durumda olan esnafların çeklerini kırmak sureti ile tefecilik yaptıkları ve esnafları zor durumda bıraktıkları ileri sürülen 12 şahsa Kayseri ve Nevşehir’in Avanos ilçesin’deki emniyet güçleri  tarafından ev ve iş yerlerine eş zamanlı baskınlar yapıtı.Baskınlar sonucunda gözaltına alınan 12 zanlının 5’inin evinde ve iş yerlerinde yapılan aramalar sonucunda 1 milyon 400 bin TL değerinde 145 adet çek ile yaklaşık 600 bin TL değerinde 30 adet senet ve bilgisayarlara el konuldu.

İlginizi Çekebilir

Polis memurunun cenaze töreninde duygulandıran feryat: Baba bizi bırakma

Geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybeden polis memuru için emniyette tören düzenlendi. Törende merhum polisin üçüz çocuklarının "Baba bizi bırakma" feryadı ise duygusal anlar yaşattı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir