Kayseri Haber / Gündem / Kayseri’de Sıcak Havaların Ardından Ani Kar Sürprizi!
KAYSERİ'DE SABAH SAATLERİNDE ETKİSİNİ GÖSTEREN GÜNEŞLİ HAVA, YERİNİ KAR YAĞIŞINA BIRAKTI. (İHA/KAYSERİ-İHA)

Kayseri’de Sıcak Havaların Ardından Ani Kar Sürprizi!

Kayseri’de sabah saatleri kapsamında kendisini göstermekte olan güneşli havayı, güncel olarak şuanda yerini kar yağışına bıraktı. Bu kapsamda vatandaşlar aniden gelen hazırlıksız kar yağışına karşı zor durumlarda kaldılar.

Şehir merkezi ve etrafında aniden kendisini gösteren kar ve dolu yağışı birlikteliğinde, çoğu vatandaş binaların alt saçaklarına gizlenirken, çoğu vatandaş da kara aldırış etmeden yoluna devam etti.

Meteoroloji 7.Bölge Müdürlüğü aracılığıyla ulaşılan bilgi neticesinde ,hava sıcaklıklarının 2 – 5 derece arasında kendisini aşağı çekeceği ve ara ara yağmurun yağacak olduğu öğrenilmiş durumda.

“Mart kapıdan baktırır, kazma kürek yaktırır” sözüyle birebir olan bu durum, Mart ayında, sıcağa alışan ve giyiniş tarzlarına sıcak havalara göre değiştiren Kayseri halkını birden bire şoka uğrattı. Aniden etkisini gösteren kar yağışı çok sayıda kişiye zor anlar yaşattı. Dolu yağdıktan hemen sonra etkisini gösteren kar yağışı, Kayseri halkına “Ne oluyor?” dedirtti.

Sabah saatlerinde havanın sakinliği ve güneşiyle yüzleri gülen Kayseri halkı, birden bire güneşin ortadan kaybolup yerini kara teslim etmesiyle büyük bir şaşkınlık yaşadılar, bir çok vatandaş hemen kaçacak yer ararken, birçok vatandaşa bu anın keyfini çıkarttı, kar ve dolu altında yürüme tercihinde bulundu. Bu kapsamda meteorolojinin yaptığı açıklama kapsamında ise, belli bir tarih verilmese de, ara ara yağmur yağacağı ve hava sıcaklıklarının şu dönemlerde 2 ila 5 derece düşüş göstereceği bildirildi.

İlginizi Çekebilir

Recep Bebek Yaşama Tutunmak İçin Yardım Eli Bekliyor!

Kayseri'de Örs ailesinin evlendikten 15 yıl sonra tüp bebek yöntemiyle kucaklarına aldıkları Recep bebeğin böbrek üstü kanser hastalığı nüksetti. Recep bebek, kanseri yenmek için yardım eli bekliyor...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir