Kayseri Haber / Gündem / Kayseri’de Paraşütü Açılmayınca Yere Çakıldı!

Kayseri’de Paraşütü Açılmayınca Yere Çakıldı!

Kayseri’de bir paraşütçü, kendini bıraktığı anda paraşütünün açılmaması sonucu, yüksek hızla yere çakıldı.

Alınan bilgilere göre, Talas’da yer alan Ali Dağı Yamaç Paraşütü Alanı’nda gelişen olayda Sabri K. (49) , isimli bir paraşütçü, zirveye çıkıp, kendini boşluğa bıraktı. Atladıktan sonra git gide hızlanan Sabri K.’nın paraşütü açılmadı ve yere çakıldı.

Olayı görenlerin hemen 112 acil sağlık ve 155 polis ekiplerine bildirmesi üzerine olay yerine gelen polis, sağlık ve AFAD ekipleri, dağın zirvesine yakın bir yerde Sabri K.’yı buldular.  S.K. bulunduğu yerden hızlı ve kontrollü bir şekilde çıkarılarak ambulansa götürüldü. S.K., ambulans ile kaldırıldığı Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde yapılan tüm müdahalelere rağmen hayata tutunamadı.

S.K’nın ölüm haberini alan yakınları, hastaneye akın ettiler. Hastanede sinir krizi geçiren yakınları sakinleştirilemedi. Olayın ardından polis ekipleri, S.K’nın düştüğü alanda ve zirveden atladığı alanda geniş çaplı inceleme yaptı.

Geriye paraşütle atladığı görüntüler kalırken, sosyal medya profilinde çok sayıda atlayış yaptığı görüntülerin yer alması, içleri acıttı. Olaya yönelik soruşturma başlatıldı.

Ali Dağı Yamaç Paraşütü alanında gelişen olay sonrasında, olay yerinde bulunan paraşütçüler gözyaşlarına boğuldu. Şuanda Ali Dağı’nda paraşüt faaliyetleri tamamen durmuş durumda. Hastanede yer alan yakınları ise şuan hala olayın şokundalar.

İlginizi Çekebilir

Kayseri’den Elazığ’a Yardım Ekipleri Gönderildi

Kayseri Büyükşehir Belediyesi de 2 iş makinesi 4 personel, AFAD 2 araç 12 personel, itfaiye 3 araç 8 personel, İl Sağlık Müdürlüğü 3 ambulans 9 personel, sivil toplum kuruluşları da 3 araç 8 personelin bölgeye hareket ettiği öğrenildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir