Kayseri Haber / Gündem / Kayseri’de Özel Hastaneye FETÖ Operasyonu Düzenlendi! Toplam 13 Gözaltı

Kayseri’de Özel Hastaneye FETÖ Operasyonu Düzenlendi! Toplam 13 Gözaltı

Kayseri Emniyet Müdürlüğü ekipleri, FETÖ / PDY terör örgütüne üye oldukları, terör örgütüne finans sağlamak iddialarıyla özel bir hastaneye operasyon düzenledi. İçlerinde doktor, hasta bakıcı ve baro başkan yardımcısı ve bir adet de avukatın yer almakta olduğu toplam 13 kişi gözaltında alındı.

Bugün sabah saatlerinde yapılan operasyon kapsamında Kaçakçılık ve Organize Suçlar Müdürlüğü tarafından gözaltına alınmış olan kişiler arasında Dr. Mustafa D., Suzan D., Safiye E., Özlem C., İhsan A., Ahmet Ç., Mustafa B., Levent B., Serkan Y., Birsen Y., Necla C., Baro Başkan Yardımcısı Avukat Orhan E., gelinlikçi Fatma B’nin de bulunduğu ifade edildi.

Operasyona yönelik 2 adet şüphelinin daha olduğu ve bu 2 kişinin FETÖ’ye yönelik davadan dolayı tutulduğu bildirildi.

TEK TEK İŞLEM YAPILACAK

KOM Şube Müdürlüğü tarafından Fetullahçı Terör Örgütü / Paralel Devlet Yapılanması Terör örgütlerine ilişkin gerçekleştirilmiş olan çalışmaların çerçevesinde özel bir hastanenin yönetici ve hastane personelleri ve bunlarla alakalı olan 13 kişiye yönelik gözaltı ve arama kararı çıkartıldı. Şüpheliler hakkında FETÖ / PDY terör örgütüne üyeliği bulunmak, maddi destek vermek ve Cumhurbaşkanına hakaret suçlarından tek tek işlem yapılacaktır.

KOM şube müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen çalışmalar kapsamında adı geçmekte olan şahısların sosyal paylaşım siteleri üzerinde FETÖ / PDY ‘ye yönelik paylaşımlarda bulundukları, bu şahısların ya da ailelerinden birilerinin zamanında kapatılan okullarda kayıtlarının mevcut şekilde bulunduğu, terör örgütleriyle iletişim halinde oldukları için durdurulan bankalarda hesaplarının oldukları, kapatılan derneklerde kayıtlarının mevcut olduğu tek tek ortaya çıkmıştır

Dosya şüphelisi A.B., K.A.’nın daha önce FETÖ / PDY soruşturmalarda tutuklu olarak bulunduğu açıklandı.

 

İlginizi Çekebilir

Kayseri’den Elazığ’a Yardım Ekipleri Gönderildi

Kayseri Büyükşehir Belediyesi de 2 iş makinesi 4 personel, AFAD 2 araç 12 personel, itfaiye 3 araç 8 personel, İl Sağlık Müdürlüğü 3 ambulans 9 personel, sivil toplum kuruluşları da 3 araç 8 personelin bölgeye hareket ettiği öğrenildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir