Kayseri Haber / Eğitim / Kayseri’de Okullar Ne Zaman Kapanacak (2017)

Kayseri’de Okullar Ne Zaman Kapanacak (2017)

2016 – 2017 eğitim, öğretim yılının tamamlanmasına sayılı günler kalmış durumda. Türkiye üzerinde eğitim ve öğretim faaliyetlerine devam ettirmekte olan milyonlarca örenci yaz tatiline girmeyi büyük bir heyecanla beklerken, bu tatilin yaklaşması ise öğrencileri bir hayli sevindiriyor.

Zorlu ve yolucu bir eğitim yılının sonrasında tatil yapmak ve eğlenmekten bıkana kadar eğlenme arzusunda olan öğrencilerin 3 aylık yaz tatilinin yaklaşmasıyla Kayseri’de Okullar Ne Zaman Kapanacak (2017) sorusunu araştırmaya başladığı gözlemlendi.

Peki, Kayseri’de okullar ne zaman kapanacak? Yüzbinlerce öğretmen ve aynı zamanda bu öğretmenler tarafından eğitilen milyonlarca öğrencinin zorlu 2016 – 2017 eğitim ve öğretim yılının sonuna gelinmesiyle tatil heyecanı başladı.

Onlarca sınava girip çıkan öğrenciler, yılın yorgunluğunu tamamıyla üzerinden atmak adına tatili iple çekiyor. Tatil planı yapacak olan çok sayıda veli de aynı zamanda okulların kapanmasını beklemekte. 19 Eylül 2016 Pazartesi günü resmen başlayan eğitim öğretim yılı 9 Haziran 2017 tarihinde sona erecek. Öğrenciler 9 Haziran günü karnelerini aldıktan sonra , 3 aylık tatile başlayacak. 2017 – 2018 eğitim öğretim yılının başlama tarihi ise 18 Eylül 2017 olarak belirlendi. Tüm sınıflar aynı gün eğitim görmeye başlayacak.

Bununla birlikte Kayseri’de Okullar Ne Zaman Kapanacak? sorusunun cevabı 9 Haziran olarak belirlenmiş durumda. 9 Haziran’ın gelmesiyle birlikte çok sayıda öğrencinin 1 yıllık yorgunluğu üzerinden atmaları , kendi adlarına sevindirici bir haber olarak ön plana çıkıyor.

İlginizi Çekebilir

Rektöre Batmaz soruşturması

Erciyes Üniversitesi Rektörü Muhammet Güven ve yardımcısı Murat Doğan hakkında "FETÖ üyesi olmak" suçundan soruşturma başlatıldı. Dosyada, Güven'in FETÖ'nün sivil imamlarından Kemal Batmaz'ın ağabeyi Şakir Batmaz sayesinde rektörlüğe seçildiği bilgisi yer aldı. Seçim süreciyle ilgili tanık ifadeleri de dosyaya girdi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir