Kayseri Haber / Gündem / Kayseri’de Oğlunun Eşini Pencereden Atmakla Yargılanan Kaynana Beraat Edilmek İstedi!

Kayseri’de Oğlunun Eşini Pencereden Atmakla Yargılanan Kaynana Beraat Edilmek İstedi!

Kayseri’de 6 aylık gelinin, yaşamakta olduğu binanın 5.katındaki dairenin penceresinden aşağı düşerek, hayatını kaybetmesiyle ilgili, haklarında direkt “kasten öldürme” suçundan işlem başlatılan kadının eşi, kayınbabası ve kayınvalidesi, olaydan sonra ilk defa hakim karşısına çıkıp ifade verdiler.

Kayseri 3. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen duruşmada maktul Songül B.’nin eşi tutuklu sanık Furkan B., tutuksuz olarak yargılanmakta olan gelinin  kayınvalidesi ve Furkan B.’nin annesi Gülnaz B. ve kayınbaba Rüstem B. ile müştekiler kadının ağabeyi Sebahattin B. ve ablası Zekiye B. ile taraf avukatları hazır olarak yerini aldı.

Sanık Furkan B., verdiği ifadede akraba olduğu eşiyle olaydan 6 ay önce kaçarak evlendiklerini, ailelerin rızasının olmadığını söyledi.

Evlilik hayatına atılmadan önce 3 kız arkadaşının olduğunu, gönderdikleri mesajlar ve resimleri evlenmesinin ardından telefonundan silme gereksinimi duymadığını ileten sanık Furkan B., eski kız arkadaşlarından birinin evlendiğini duyduğunu ve gelinlik giydiği fotoğrafı kendisine attığını hakime karşı söyledi. Eşinin bu mesajı görmesinin ardından çok sinirlendiğini dile getiren Furkan B;

İzah etmeye çalıştığını fakat eşinin hiçbir şekilde anlamadığını, dışarıya yansıtmamaya çalıştıklarını ama aralarında böyle bir sıkıntının var olduğunu iletirken, Olay gecesi evde yattığını ve yattığı anda eşinin sesiyle gözlerini açtığını dile getirdi. Furkan B., gözlerini açtığında eşinin kendisinin mesajlarını okuduğunu gördüğünü iletirken, eşine dönüp Napıyorsun? diyerek yükseldiğini, uyardığını, istese onlardan biriyle evlenebileceğini söylediğini vurguladı. Birbirlerine bağırmaya başladıklarını belirten Furkan B., yan odada uyumakta olan annesinin ve babasının sesi duyup odaya geldiğini iletti.

“OCAĞIMIZ SÖNDÜ FURKAN”

Bunun üzerine 6 aylık gelinin odadan çıktığını ileten Furkan B., annesinin ise arkasından gittiğini iletti. Eşinin yan odanın açık penceresinden atladığını rahat bir şekilde dile getiren Furkan B., annesinin “derdin neydi yavrum?” diyerek ağladığını, babasının da “ocağımız söndü Furkan” diyerek ağladığını hatırladığını belirtti. Hemen aşağı indiğini, ambulansla hastaneye gittiklerini ve orada hayata gözlerini yumduğunu da sözlerine ekleyerek, 5 aydır işlemediği bir suçtan ötürü tutuklu olarak hapishanede tutulduğunu, tahliyesini talep ettiğini söyledi.

“YAN ODADAN SESLER GELDİ”

Duruşmada teker teker ifadeleri alınan sanıklar Rüstem ve Gülnaz B.’de olay gecesi evde uyudukları anda yan odadan duydukları seslerle birlikte hemen uyandıklarını, oğulları ve gelinlerinin kaldığı odaya hızlı bir şekilde gittiklerini, bu esnada maktul Songül’ün odadan çıkarak kendi odalarına gittiğini ve açık pencereden kendini aşağı attığını belirtti.

Suçlarının olmadığını belirten maktulün kayınvalidesi ve kayınbabası, beraatlerini talep etti.

Maktulün ağabeyi Sebahattin ve ablası Zekiye B. de sanıkların, kardeşlerini pencereden aşağı attıklarını söyleyerek cezalandırılmalarını istedi.

TUTUKLULUK DEVAM

Tanıkların da tamamının teker teker dinlendiği duruşmada mahkeme heyeti, sanık Furkan B.’nin tutukluluk halinin devamına karar vererek, eksikliklerin tamamının giderilmesi için duruşmanın ertelenmesini uygun gördü.

İlginizi Çekebilir

Kayseri’den Elazığ’a Yardım Ekipleri Gönderildi

Kayseri Büyükşehir Belediyesi de 2 iş makinesi 4 personel, AFAD 2 araç 12 personel, itfaiye 3 araç 8 personel, İl Sağlık Müdürlüğü 3 ambulans 9 personel, sivil toplum kuruluşları da 3 araç 8 personelin bölgeye hareket ettiği öğrenildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir