Kayseri Haber / Gündem / Kayseri’de Oğlunu Boğarak Öldüren Babaya Müebbet Verildi!

Kayseri’de Oğlunu Boğarak Öldüren Babaya Müebbet Verildi!

Kayseri’de yaşı 12 olan hiperaktif oğlunu 1 metrelik urgan ipliğiyle boğarak hayatına son veren engelli baba, yargılandığı mahkeme tarafından müebbet hapis cezasına çarptırıldı.

Tutuklu baba, Mahallelinin üzerine çok geldiğini, İnsanları çok uyarmalarına karşın oğullarının hastalığını anlamak istemediklerini belirtti.

Söz konusu olay Merkez Melikgazi İlçesi Kıranardı Fatih Mahallesi Büküm Sokak’ta 12 Kasım 2017 saat 14.00 civarında meydana gelmişti. Yapılan iddialara göre, 43 yaşındaki bedensel engelli baba Hasan E., hiperaktif bir yapıya sahip olan, kendisine ve çevresine çok sayıda zarar vermiş olan, bundan dolayı da eğitimini engellilere yönelik kurumlarda devam eden 12 yaşındaki oğlu Haydar E.’ye sinirlendi.

Olay günü, Hasan E., oğluna yapma demesine rağmen, bahçedeki beton alanı kazdığı için sinirlendiğini, bununla birlikte yine bahçede yer alan özürlü aracının kasasındaki iple boğarak öldürdüğünü itiraf etti.

Şüpheli Hasan E., olayın ardından ilaç içip, bileklerini keserek intihar girişiminde bulundu. Olay yerine çağrılan polis ve sağlık ekipleri şüpheli Hasan E.’yi gözaltına alırken, cansız bırakılan 12 yaşındaki Haydar E. ise hastane morguna kaldırıldı.

Olayın ardından, olay yeri inceleme ekipleri tarafından olayın yaşandığı yerde, olay sırasında kullanılan urgan ip, ilaç kutuları ve bileğini kestiği makas ele geçirildi. Hasan E. tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Koltuk değnekleriyle birlikte jandarma eşliğinde duruşma salonuna gelen bedensel engelli tutuklu baba Hasan E., mahalle halkının üzerine çok geldiğini, insanları oğlunun hasta olduğu yönünde çok kez uyarmasına rağmen, kimsenin oğlunun hastalığını anlamadığını, hiperaktif olduğunu insanlara anlatamadığını, istemeden çevresine zarar verdiğini iletti. Olay günü kendimi kaybetmişim diyerekte savunma yaptı.

Ölen 12 yaşındaki Haydar E.’nin annesi G.E. ise duruşmada sanık olarak bulunan eşinden şikayetçi olmadığını ileterek, bir anlık sinir krizi ve cinnet sonucunda böyle bir eylem altına imza attığını söyleyerek kan dondurdu.

Altsoydan akrabayı kasten nitelikli adam öldürme suçundan yargılanan 4 çocuk babası sanık Hasan E., karar verileceği uyarısıyla son sözü sorulduğunda, çok pişman olduğunu belirtti. Adli Tıp’tan beklenen raporun geldiği ve rapor sonucunda çocuğundan boğularak öldürüldüğünün tespiti yapıldığı iletildi.

Mahkeme heyeti, yapılan yargılamanın ardından tutuklu yargılanan sanık Hasan E.’ye müebbet hapis cezası verdi.

İlginizi Çekebilir

Kayseri’den Elazığ’a Yardım Ekipleri Gönderildi

Kayseri Büyükşehir Belediyesi de 2 iş makinesi 4 personel, AFAD 2 araç 12 personel, itfaiye 3 araç 8 personel, İl Sağlık Müdürlüğü 3 ambulans 9 personel, sivil toplum kuruluşları da 3 araç 8 personelin bölgeye hareket ettiği öğrenildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir