Kayseri Haber / Gündem / Kayseri’de Murat Kekilli Konseri!
1 (İHA/KAYSERİ-İHA)

Kayseri’de Murat Kekilli Konseri!

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Kültür Sanat Etkinlikleri çerçevesinde sanatçı Murat Kekilli Kayseri üzerinde konser verdi. Kayseri Büyükşehir Belediyesi Kadir Has Kültür ve Sanat Merkezi’nde olan konser çerçevesinde katılım çok fazlaydı. Kayseri halkı Murat Kekilli konserine çok yoğun ilgi ve alaka gösterdi.

Kayseri’de olmaktan dolayı hem gurur hemde mutluluk duyduğunu belirten sanatçı Murat Kekilli, Gerçekten sevme duygusunu tatmak isteyen kişileri Kayseri’ye davet etti. Kayseri’de önyargısız olan insanların yaşadığı sıcaklığın, muhabbetin ve kardeşliğin direkt olarak içten gelerek gerçekten var olduğunu belirtti.

Murat Kekilli konser boyunca söylemiş olduğu şarkılarla, konsere katılım gerçekleştiren Kayseri Halkı’nı coşturdu.

Murat Kekilli Kimdir?

18 Nisan 1968 yılında doğan sanatçı Murat Kekilli, Adana’da doğmuştur. İlk, orta ve lise eğitimini Adana’da tamamlayan ünlü sanatçı, Kocavezir Mahallesi’nde oturuyordu ve ailesi oldukça fakirdi. Tatillerde Murat Kekilli tatil yapmak yerine ailesinin durumundan dolayı Adana ve Ceyhan’da bulunan karpuz tarlalarında çalışmıştır.

Müzik hayatına Murat Kekilli müzik hayatına piyano çalan bir arkadaşından esinlenerek başlar ve ilk çaldığı enstrüman piyano olarak bilinmektedir. 1989 yılında askere giden Kekilli, 1991 yılında askerden döndüğünde yaşantısına faal bir şekilde devam eder. 1992 ve 1993 sezonunda Adana Devlet Konservatuarı sınavlarına katılır ve başarıyla sınavları kazanır. 1 yıl konservatuara devam edip ardından bırakır. 1994 yılında İstanbul’a gelir ve bir grupta çalışır ardından da İlk Grubu Kilikyalılar’ı kurar. 96 yılında Yolcular grubu ile birlikte Eşek Gözlüm albümünü çıkartır. Günümüze kadar birçok grup ve müzik firmasıyla anlaşan Kekilli’nin toplam 7 albümü bulunmaktadır. Aynı zamanda 2000 yılı En İyi Rock Vokali’ni 6.Kral TV Video Müzik Ödülleri kapsamında alır.

İlginizi Çekebilir

Kayseri’den Elazığ’a Yardım Ekipleri Gönderildi

Kayseri Büyükşehir Belediyesi de 2 iş makinesi 4 personel, AFAD 2 araç 12 personel, itfaiye 3 araç 8 personel, İl Sağlık Müdürlüğü 3 ambulans 9 personel, sivil toplum kuruluşları da 3 araç 8 personelin bölgeye hareket ettiği öğrenildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir