Kayseri Haber / Asayiş / Kayseri’de Korkunç Kadın Cinayetine 25 Yıl Hapis!

Kayseri’de Korkunç Kadın Cinayetine 25 Yıl Hapis!

5 Mayıs 2017 tarihinde Melikgazi sınırları içerisinde yer alan İldem Cumhuriyet Mahallesi’nde meydana gelen söz konusu olayda 24 yaşındaki genç kadın Y.Y., sağ göğüs bölgesinden av tüfeği kullanılarak öldürülmüş bir şekilde bulunmuştu.

Kayseri İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği’nde yer alan faili meçhul cinayetleri çözüme kavuşturan ekip, ilk olarak intihar ettiği düşünülen kadının cinayet sonucu yaşama gözlerini kapadığını belirledi.

Yapılan incelemelerin sonucunda kadının, erkek arkadaşı O.Ç’nin de aralarında yer aldığı 3 şüpheli gözaltına alındı. Ö.Ç, “kasten öldürme” suçuyla birlikte çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklandı. Diğer şüpheliler T.A. ve E.C. ise tutuksuz yargılanmaya devam etti.

Tutuklu olarak yargılanan 23 yaşındaki O.Ç. şerefi ve namusu üzerine yemin ettiğini, kendisinin söz konusu şahsı öldürmediğini belirtti. Suçsuz, günahsız bir şekilde 1 yıldır içeride yattığını, tahliyesini istediğini vurguladı. Diğer tutuksuz sanıklar da yine suçsuz olduklarını ileterek beraat edilmelerini istedi.

Mahkeme heyeti tarafından gerçekleştirilen yargılamanın ardından zaten tutuklu yargılanmakta olan genç kadının erkek arkadaşı O.Ç.’ye “kasten adam öldürme” suçundan 25 yıl hapis cezası verildi.

Tutuksuz sanıklara da 5’er ay hapis cezası veren mahkeme heyeti, tutuksuz sanıkların kararını hükmün açıklanmasını geri bıraktı.

İlginizi Çekebilir

6 Kişinin Hayatını Kaybettiği Kazada Kaçan Araç Bulundu!

Kayseri'de meydana gelen ve aynı aileden 6 kişinin hayata gözlerini yumduğu kazaya sebebiyet veren 38 KY plakalı, beyaz renkteki araç bir binanın otoparkında bulundu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir