Kayseri Haber / Gündem / Kayseri’de Kar Yağışı Etkisini Gösterirken, Ortaya Tabloluk Görüntüler Çıktı!

Kayseri’de Kar Yağışı Etkisini Gösterirken, Ortaya Tabloluk Görüntüler Çıktı!

Kayseri’de dün akşam saatlerinde etkisini büyük bir hızla gösteren ve sabaha kadar aralıksız devam eden etkin kar yağışı, kenti tamamen bembeyaz bir hale getirirken, ortaya tablolarda boy gösterecek görüntüler çıktı. Erciyes Dağı başta olmak üzere Kayseri’nin her yeri şuan bembeyaz durumda.

Şehrin tamamında dün akşam saatlerinden itibaren etkisini gösteren kar yağışı, Kayserili vatandaşların yüzünü güldürdü. Şehir merkezinde karın uzunluğu yaklaşık 10 cm’ye kadar ulaşırken, karın bu denli kalın olması hem yayalara, hem de sürücülere zor anlar yaşattı.

Sabah erken saatlerde işe gitmeye çalışan vatandaşlar hem yürürken, hem de araçlarını çalıştırırken zorlanırken, esnaflar ise dükkanlarının önünü temizlemek için çaba harcadı.

Büyükşehir ve ilçe belediyeler yolların kapanmaması için dün geceden itibaren büyük bir hızla çalışmalarını devam ettirirken, şehirlerarası yollarda da karayolları ekipleri çalışmalarını ara vermeden kesintisiz bir şekilde devam ettiriyor.

Aynı zamanda, şehirde kar yağışı vatandaşları mutlu etti. Uzun süredir şehir merkezinde bu kadar kar görmediğini dile getiren Kayserili vatandaşlar, yağan karın ekinler ve barajlar için çok büyük bir nimet olduğunu iletti.

Bu denli güzel manzaraların oluşmasının hem ruhsal, hem de göze hitap açısından çok güzel olduğunu ileten vatandaşlar, Bu kış ayında karın geç geldiğinden ve sıcaklıkların düzensiz ilerlediğinden şikayetçi. Karın yağması bu şikayetlerinden vazgeçmelerine olanak tanıdı.

Ortaya çıkan muhteşem fotoğraflar, kadrajımızdan sizlere ulaşıyor..

Kayseri’den kar manzaraları:

İlginizi Çekebilir

Kayseri’den Elazığ’a Yardım Ekipleri Gönderildi

Kayseri Büyükşehir Belediyesi de 2 iş makinesi 4 personel, AFAD 2 araç 12 personel, itfaiye 3 araç 8 personel, İl Sağlık Müdürlüğü 3 ambulans 9 personel, sivil toplum kuruluşları da 3 araç 8 personelin bölgeye hareket ettiği öğrenildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir