Kayseri Haber / Gündem / Kayseri’de İki Sevgiliye Uyuşturucu Ticareti Yapmaktan 8’er Yıl Hapis!

Kayseri’de İki Sevgiliye Uyuşturucu Ticareti Yapmaktan 8’er Yıl Hapis!

Sanık Kadın, Suçunu kabul ettiğini ve işlediği bu suçtan dolayı çok büyük bir suçluluk ve pişmanlık duyduğunu, Bir itiraf da bulunmak istediğini ve sevgilisinin suçunun olmadığını iletti.

20 Kasım 2016 tarihinde Uyuşturucu İle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından gerçekleştirilen operasyonda E.İ. ve O.A. ile O.Ş. yakalanarak gözaltına alınmışlardı. Şüphelilerin üstleri arandığında ve araçlarında yapılan aramalar kapsamında 2.50 gram esrar maddesi ve 2.70 gram metamfetamin maddesi ele geçirilmişti.

Aynı zamanda O.A ve E.İ’nin ev aramalarında ise toplam olarak 32 gram ağırlığında metamfetamin maddesi yakalandı. O.A ve E.İ isimli şüpheliler ise Uyuşturucu Madde ticareti yapmak suçundan tutuklanarak cezaevine gönderildi. O.Ş. ise tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

Kayseri 1.Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davada tutuklu olarak yargılanan sanıklar E.İ. ve O.A. ile avukatlar hazır bulunurken, O.Ş. duruşmaya katılım gerçekleştirmedi.

Tutuklu sanık kadın E.İ. mahkeme yapılan sorgu ve savunmasında suçunu kabul ettiğini ve bu suçtan dolayı utanç duyduğunu, O.A.’nın bir suçu olmadığını itiraf etmek istediğini, onun cezaevine girmeden önce kendisine uyuşturucuyu bıraktığını ileten E.İ., sevgilisi girdikten sonra arkadaş çevresi yüzünden tekrardan başladığını iletti. Onun bir suçun olmadığını ve kendinden utanç duyduğunu aktararak pişmanlığını iletti.

O.A ise E.İ.’nin kendisinin sevgilisi olduğunu, eve gelen diğer şahısların E.İ.’nin eskiden tanıdığı arkadaşlar olduğunu ve kendisinin suçsuz olduğunu iletti. Mahkeme heyeti tarafından yapılan yargılama sonucunda tutuklu olarak yargılanan sanıklar E.İ. ve O.A.’ya uyuşturucu ticareti yapma suçundan 8’er yıl 4’er ay hapis, 500’er TL adli para cezası verildi. Tutuksuz yargılanan O.Ş ise kullanıcı olduğu gerekçesiyle beraat etti.

İlginizi Çekebilir

Bildirt Web Push Notification ile Türkiye’de Sektörde İlk Oldu!

Web site ve uygulama sahiplerini yakından ilgilendiren bir konu olan Push notification sistemiyle ilgili, Bildirt'ten harika bir adım geldi. Bildirt kurucusu Murat Say hem konuyla ilgili, hem de Bildirt'le ilgili açıklamalar yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir