Kayseri Haber / Yaşam / Kayseri’de İftar Çadırları 2017

Kayseri’de İftar Çadırları 2017

Diğer şehirlere göre Kayseri’de 11 ayın sultanı Ramazan çok farklı ve eğlenceli bir şekilde kutlanmaktadır. Ramazan ayına özel yapılan türlü organizasyonlar Kayseri halkının maneviyatını güçlendirmeye yöneliktir.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi tarafından faaliyete girdirilen Ramazan Sokağı bunun en güzel örneği olmaktadır. İftardan sonra eğlenceli organizasyonların gerçekleştirildiği Ramazan Sokağı’nda günün kapanışında bilgilendirme amaçlı anlatılacak konuyla uzmanlığı bulunan kişiler küçük çaplı bir seminer vermektedir.

Kocasinan Belediyesi tarafından, Kocasinan ilçesine bağlı bazı mahalleler de her gün bir mahalleye gitmek suretiyle Ramazan tırı etkinliği düzenleniyor. Her gün farklı bir mahallede iftarını açan Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, Ramazan tırı etkinliklerini de takip ediyor.

Kayseri’de iftar çadırları her yıl kurulurken, bu çadırları farklı yerlerde görmek mümkün. Aynı zamanda çadırların haricinde Seyyid Burhaneddin Türbesi’nde, Hunat Katlı Otoparkı’nda iftar yemeği düzenli olarak verilmektedir.

Kayseri’de İftar Çadırları 2017

  • Kayseri Kocasinan ilçesi, Yeşilmahalle Huzurevi Camii’nin hemen önünde iftar çadırı Ramazan ayı tamamlanana kadar faaliyetlerine devam edecek.
  • Erciyes Feneri, Hunat Otoparkı’nda 1.000 kişiye hitap eden iftar sofrasını Ramazan bitimine kadar devam ettirecek.
  • Kurşunlu Otoparkı’nda Ramazan Sokağı faaliyetlerine devam ediyor.

İlginizi Çekebilir

Donas Talas Şubesi Açıldı

Sevilen fast food zinciri Donas’ın Türkiye’deki 41. Kayseri’deki 5. şubesi Talas’ta açıldı. Atatürk Bulvarı üzerinde …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir