Kayseri Haber / Gündem / Kayseri’de Her Gün En Az 1 Tane Uyuşturucu Operasyonu Yapılıyor!

Kayseri’de Her Gün En Az 1 Tane Uyuşturucu Operasyonu Yapılıyor!

2018 yılında girdiğimiz günden itibaren aralıksız olarak her gün Kayseri’de uyuşturucu operasyonu yapıldığını ve belirli miktarlarda uyuşturucu yakalandığını sizlere iletiyoruz.

Bugün yine uyuşturucu satıcılarına yönelik operasyon kapsamında 2 kişi gözaltına alındı. Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından yapılan operasyonda A.K. (38) ve H.K. (22) yakalandı. 2 şüphelinin, üst, araç ve ev aramaları sonucunda toplam olarak satışa hazır şekilde paketlenen halk dilinde “taş” olan metamfetamin, 8 ecstasy hap, 2 tabanca, 1 kuru sıkı tabanca ve 2 tanede sahte 100 TL yakalandı.

NEREYE GİDİYOR BU ŞEHİR?

Her gün yapılan baskınlar, yakalanan uyuşturucular… Artık insanların sabrı kalmadı. Yakalananların çoğu hapishaneye gönderilse de uyuşturucu derdi bitmiyor. Uyuşturucu sorunun Kayseri’de bu şekilde büyük ölçek de boy göstermesinde etkili olan ne? Kimler bu işin içerisinde? Bu kadar geniş bir kitlede nasıl oluyor da bu bahsi geçen metamfetamin, ecstasy gibi haplar geziyor.

Narkotik Suçlarla Mücadele ekipleri tarafından gerçekleştirilen operasyon sayısı 2018 yılı itibarıyla ortalama olarak 90 civarında. Tüm operasyonlarda da belirli miktarlarda uyuşturucu yakalandı.

Bu bir sosyolojik sorundur. Bu sorun hiçbir yetkili tarafından dile getirilmiyor. Halk uyuşturucunun bu denli kolay ulaşılabilir olmasından dolayı korku içerisinde ve yetkililerden bir çalışma bekliyor.

KayseriHaber.com | Özel Haber | Hasan AKER

İlginizi Çekebilir

Recep Bebek Yaşama Tutunmak İçin Yardım Eli Bekliyor!

Kayseri'de Örs ailesinin evlendikten 15 yıl sonra tüp bebek yöntemiyle kucaklarına aldıkları Recep bebeğin böbrek üstü kanser hastalığı nüksetti. Recep bebek, kanseri yenmek için yardım eli bekliyor...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir