Kayseri Haber / Gündem / Kayseri’de FETÖ’den Yargılanan Albay Beraat Etti!

Kayseri’de FETÖ’den Yargılanan Albay Beraat Etti!

Kayseri 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde işlenen davada tutuksuz olarak yargılanan sanık eski Albay Taneri Tansel B. ve avukatı hazır bir şekilde bulundu.

25 yıl boyunca terörle mücadele içerisinde olduğunu, özel harekat komandosu olduğunu vurgulayan Albay, ilk mahkemede olan sorgu ve savunmasında, bunca yıl sonra terör örgütü üyesi olmak ve devleti yıkmaya teşebbüs suçlarından yargılanmanın onurunu kırdığını belirtmişti.

Görev süresi boyunca toplam olarak 12 kez tayininin çıktığını aktaran Albay, ailesinin mağdur olduğunu, İtibar kaybından dolayı açlık ve sefalete sürüklendiğini belirtti.

Darbeciler aracılığıyla hazırlanan Yurtta Sulh konseyinin listesinde kendi ismine dair hiçbir şeyin olmadığını belirten Albay, Buda kendisinin onlarla birlikte hareket içerisinde olmadığının en büyük kanıtı olduğunu belirtti. 2 Temmuz tarihinde 29 günlük izne ayrıldığını belirten Albay, Memleketi Uşak’a, Ankara’ya ve ardından Balıkesir’e gittiğini belirtti.

15 Temmuz günü ailesiyle sahilde Balıkesir’de yürürken, akrabalarının arayıp darbe olduğunu söylediğini aktardı. Kendisinin de Kayseri komutanlığını aradığını ve bu kapsamda net bir bilgisinin bulunmadıklarını aktardıklarını belirtti.

O geceyi Akçay’da geçirdiklerini belirten Albay, izinlerin iptal olduğunu öğrenince Kayseri’ye dönmek için yola çıkacak olduklarını ama komutanından 1 gün daha izin aldığını, Pazartesi sabahı işe mesaiye başladığını, mesaiye başladığı sırada ise ihraç edildiğini öğrendiğini belirtti.

O günden tutuklandığı güne kadar Kayseri’de yer alan evinde ikamet ettiğini, bir süreliğine Azerbaycan görevine gittiğini belirtti. Dönüşte ise eline 2 defa toplu para geçtiğini, bu paraları ise Bank Asya’ya yatırdığını belirtti. Bu süre sonrasında yavaş yavaş birikim amaçlı para yatırmaya devam ettiğini belirtti. Ardından ise 2015 yılında Bank Asya’dan parasını çektiğine değindi.

Geçmişinin başarılarla dolu olduğunun araştırılmasını talep eden Albay, FETÖ üyesi olduğunu şiddetle yalanlarken, Yardım ve himmet yapmadığını, By Lock kullanmadığını, Şarlatanlara biat etmediğini, Kendi beynini kimsenin himayesine teslim etmediğini açıkladı.

Mahkeme heyeti yapılan yargılama sonucu tutuksuz sanığa yönelik hiçbir suç unsuruna rastlanamadığı ve delil yetersizliği sebebiyle silahlı terör örgütüne üye olma suçundan beraat edilmesine karar verdi.

İlginizi Çekebilir

Kayseri’den Elazığ’a Yardım Ekipleri Gönderildi

Kayseri Büyükşehir Belediyesi de 2 iş makinesi 4 personel, AFAD 2 araç 12 personel, itfaiye 3 araç 8 personel, İl Sağlık Müdürlüğü 3 ambulans 9 personel, sivil toplum kuruluşları da 3 araç 8 personelin bölgeye hareket ettiği öğrenildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir