Kayseri Haber / Yaşam / Kayseri’de En Güzel Mantı Nerede Yenir?

Kayseri’de En Güzel Mantı Nerede Yenir?

Kayseri denildiği zaman, akla ilk gelen şey şüphesiz mantıdır. Kayseri mantısı adı altında ün salan mantı çeşidi, bir kaşık içerisine 40 tane sığmaktadır. Kayseri mantısını yapmak çok zordur. Her insan Kayseri mantısını yapamayacağı gibi, her restoranda da Kayseri mantısı yenmez.

Restoranların bir kısmı hazır olarak satılan dondurulmuş Kayseri Mantısını pişirerek, müşterilerine sunmaktadır. Bu durum, “Kayseri mantısı bu muymuş?” izlenimi yaratmaktadır.

Kayseri’ye geldiyseniz, veya herhangi bir misafirinizi mantı yemeye götüreceksiniz, kesinlikle restoranlarda hazır olup olmadığını sormanızı öneririz. Aksi takdirde gerçekten pişman olabilirsiniz.

Yapılabilecek son sınırda küçük yapılan Kayseri mantısı, eli becerikli ve gerçekten yemek işine söz yerindeyse sevgisini katan bireyler tarafından yapılmalıdır. Aksi takdirde kıvamı ve boyutu tutturmak mümkün değildir.

Sizlere bu yazımızda birkaç restorandan bahsedeceğiz. Bu restoranlar forumlar, sosyal medya gibi alanlardan tespit edilip, kullanıcı yorumlarına göre listelenmiştir. Tarafımız tarafından herhangi bir garanti verilmemektedir.

Kayseri’de güzel mantı yiyebileceğiniz, Kayseri halkı tarafından ilk akıllarda yer edinen restoran Kaşık – La’dır. Boyutunun minimal düzeyde olması, sosunun ve mantının lezzetinin vazgeçilmez olduğunu müşteri yorumlardan anlayabiliyor.

Kayseri’de Toyota Plaza’nın üst katında müşterilerine hizmet vermekte olan bu söz konusu restoranı, Ankara ve İstanbul gibi büyükşehirlerde, yine aynı hizmeti veren şubesine çoğu alışveriş merkezinde rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Elmacıoğlu İskender’de bir diğer favori restoran olarak ön plana çıkıyor. Yine profesyonel çalışma kadrosuyla birlikte Kayseri’de uzun yıllardan beri hizmet veren Elmacıoğlu İskender, Kayseri’de güzel mantı yapan yerler listemizde yer alıyor.

Saray Çiftliği Kahvaltı ve Yemekevi, müşteriler tarafından yapılan yorumlara göre, tamamen elde yapılan mantılarla hizmet vermiyor. Yalnızca yemek yiyeceğiniz değil aynı zamanda yüzünüzde tebessümlerin açacağı küçük ayrıntılarda bulabileceğiniz bir restoran olarak ön plana çıkıyor.

Konak Restaurant tarihi dokusu ve taş işlemeciliğinin muhteşem örneklerinden biri olarak ön plana çıkmaktadır. 18. yy’ın başlarında inşası tamamlanan bu konak, toplam olarak 4 kattan meydana gelmektedir. Tasarım dehası olan bu konak, mantı konusunda da bir o kadar iddialı.

İlginizi Çekebilir

Donas Talas Şubesi Açıldı

Sevilen fast food zinciri Donas’ın Türkiye’deki 41. Kayseri’deki 5. şubesi Talas’ta açıldı. Atatürk Bulvarı üzerinde …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir