Kayseri Haber / Gündem / Kayseri’de Düzenlenen Türk El Sanatları Şölenine 18.000 Ziyaret!

Kayseri’de Düzenlenen Türk El Sanatları Şölenine 18.000 Ziyaret!

Kayseri Büyükşehir Belediyesi’nin geleneksel el sanatlarının hafızalardan kaybolmaması adına Kayseri’ye getirdiği Türk El Sanatları Şöleni 12 Mayıs Cuma günü Kayseri halkına ithafen açıldı. Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, hem Türk El Sanatları Şöleninin açılışına katılım gösterdi, hem de ardından şölen alanında yer alan geleneksel el sanatı stantlarını birer birer ziyaret edip inceledi.

21 Mayıs’a kadar ziyaretçilere açık olan şölene Kayseri halkından da çok büyük ilgi var. Çevre illerden de aynı zamanda ziyaretçileri çeken şölen, unutulmaya ramak kalmış geleneksel sanatların ne denli değerli olduğunu da ortaya çıkardı.

Türk El Sanatları Şöleni’ni gruplar halinde Kayseri’de yer alan Endüstri Meslek Liseleri de ziyaret etmekte. Kayseri Valisi Süleyman Kamçı, açılış töreni anında şölen alanını okulların da ziyaret etmesi için il Milli Eğitim Müdürü’ne talimatta bulunduğu belirtmişti.

Şölen alanını ilk 5 günde yaklaşık olarak ziyaret eden kişi sayısının 18.000 olduğu açıklandı. Şölen dahilinde, Tesbih Yapımı, Naht Sanatı, Cam Üfleme Sanatı, Yemeni Yapımı, Topaç Yapımı, Baston Yapımı, Hat Sanatı, Sedef Kakma, Bakır İşleme, Hakkaklık, Kazaziye, Taş Baskı, Minyatür, Deve Kemiği İşleme Sanatı, Tahta Kaşık Oyma ve Süsleme Sanatı, Boynuz Tarak Yapımı, Bıçak ve Kılıç Yapımı, Zamak ve Alpaga İşleme Sanatı, Habbablık, Halı Dokuma Sanatı, Filografi, Çini Yapımı, Fanila Dokuma, Telkari, Çömlek Yapımı, Yorgan Yapımı, Ebru Sanatı gibi yaklaşık olarak 60 farklı el sanatının Türkiye’deki en iyi ustaları yer alıyor.

İlginizi Çekebilir

Bildirt Web Push Notification ile Türkiye’de Sektörde İlk Oldu!

Web site ve uygulama sahiplerini yakından ilgilendiren bir konu olan Push notification sistemiyle ilgili, Bildirt'ten harika bir adım geldi. Bildirt kurucusu Murat Say hem konuyla ilgili, hem de Bildirt'le ilgili açıklamalar yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir