Kayseri Haber / Asayiş / Kayseri’de Define Ararken Dinamit Patlatılması Sonucu Bir Kişi Öldü!

Kayseri’de Define Ararken Dinamit Patlatılması Sonucu Bir Kişi Öldü!

Kayseri’de dün akşam saatlerinde define arıyorken, dinamit patlatılmasının sonucunda bir kişinin hayata gözlerini yumduğu, bir kişininde ağır yaralı bir şekilde bulunduğu olaya yönelik polis ekipleri tarafından soruşturma başlatıldı.

Yahyalı ilçe sınırları dahilinde yer alan Taşhan Mahallesi’nde dün akşam saatlerinde 2 kişi define aramaya çıktı. M.Ü ve S.A. define ararken dinamit patlatarak, işlerini daha kolay bir hale getirmek istediler.

Dinamitin patlamasıyla birlikte hızla yere düşen kayalardan oluşan göçüğün altında kalan M.Ü hayata gözlerini yumarken, S.A. ise AFAD, UMKE ve Jandarma ekipleri tarafından yaralı bir şekilde bulunarak, hemen acil bir şekilde Yahyalı Devlet Hastanesi’nde tedavi görmesi için sağlık ekiplerine haber ilettiler.

Cumhuriyet savcılığı, söz konusu define olayına yönelik soruşturma başlattığını resmen bildirdi.

İki arkadaş, çıktığı define arayışında dinamit patlatınca, oluşan çöküntü altında mahsur kaldılar. Arkadaşlardan M.Ü hayata gözlerini kaparken, S.A. ise olaydan şans eseri yaralı bir şekilde kurtuldu.

Define aramanın yasak olduğu kanunlar tarafından belirtilmekte. Can kaybı yaşanan olay sonucunda ne gibi bir karar ve hüküm verilecek konuyla ilgili bilgi aktarımı bulunmuyor. Fakat yasal olmayan bir iş yaptıkları dolayısıyla yaralı kurtulan S.A’nın yargılanacağına kesin gözle bakılıyor. Öte yandan M.Ü’nün ölümünden yine S.A. sorumlu tutulabilir.

Olayla ilgili kesin yargılar, dava işlendiği takdirde göz önüne gelecektir. Cumhuriyet Savcılığı olayla yakından ilgilenerek, soruşturma başlatmış durumda.

İlginizi Çekebilir

Polis memurunun cenaze töreninde duygulandıran feryat: Baba bizi bırakma

Geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybeden polis memuru için emniyette tören düzenlendi. Törende merhum polisin üçüz çocuklarının "Baba bizi bırakma" feryadı ise duygusal anlar yaşattı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir