Kayseri Haber / Gündem / Kayseri’de Dağda İntihara Kalkıştı, Kurtarılmayı Bekledi!

Kayseri’de Dağda İntihara Kalkıştı, Kurtarılmayı Bekledi!

Vücudunda çok sayıda kırık bulunan intihara teşebbüs eden şahsı AFAD ve UMKE ekipleri, yoğun çaba ve gayret sonucunda kurtardı.

Kayseri’de Ali Dağı’nın hemen yamaç bölümünde, intihar ederek hayatına son vermeyi planlayan şahsı, AFAD ve UMKE ekipleri 1 saat boyunca devam eden, yoğun çaba ve gayret gösterilen çalışma sonucunda canlı bir şekilde kurtardı.

Alınan bilgiler ve ortaya atılan iddialara göre Talas ilçe sınırlarında yer alan Ali Dağı’nda hızlı bir şekilde gerçekleşen intihar vakasında, Adeviye K. (36) dağda yer alan bir kayanın üzerinden kendisini atarak intihara teşebbüs etti ve canına kıymak istedi. Ailesinin olayı hemen acil bir şekilde polis ve sağlık ekiplerine bildirmesinin ardından AFAD ve UMKE ekipleri, hemen hızı bir şekilde olay yerine geldi ve çalışmalarını başlattı.

Yaklaşık olarak 1 saat süren 1 kilometrelik yürüş alanında yapılan çalışmalar neticesinde, sonunda Adeviye K. canlı bir şekilde bulundu. Adeviye K.’ye canlı ulaşan ekipler, ilk yaptıkları müdahalenin sonrasında sedye ile Adeviye K.’yı aşağı indirdiler.

Ambulans acil bir şekilde alınan ve hemen hastaneye kaldırılan Adeviye K.’nın başından geçen bu olayla ilgili polis ekipleri hemen soruşturma başlattı.

İlginizi Çekebilir

Kayseri’den Elazığ’a Yardım Ekipleri Gönderildi

Kayseri Büyükşehir Belediyesi de 2 iş makinesi 4 personel, AFAD 2 araç 12 personel, itfaiye 3 araç 8 personel, İl Sağlık Müdürlüğü 3 ambulans 9 personel, sivil toplum kuruluşları da 3 araç 8 personelin bölgeye hareket ettiği öğrenildi.

1 Yorum

  1. Garanti sonuç için Erciyesi öneririm.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir