Kayseri Haber / Yaşam / Kayseri’de Çocuklarla Gidilebilecek Yerler

Kayseri’de Çocuklarla Gidilebilecek Yerler

Çocuklu ailelerin bu durumda tercih listesi biraz daha kısıtlı çünkü, çocukların eğleneceği bir alan olmayan piknik alanları olduğu gibi, çocuklar için tehlikeli yerler de yer almaktadır.

Çocukların ilgisini çekebilecek çok sayıda yer olduğu gibi, sıkılacağı ve her saat başı “gidelim” dediği yerlerde bulunmaktadır. Bundan dolayı eğer verimli ve eğlenceli bir piknik geçirmek, gezmek veya tatilinizi güzel değerlendirmek istiyorsanız, çocukların ilgisini çekebilecek yerlere gitmek durumundasınız.

Erciyes Dağı, teleferik ve kayak yapanlardan dolayı çocuklar için çok cazip gelmektedir. Bundan dolayı Erciyes Dağı tercihinde bulunup, hem eğlenip, hem pikniğinizi yapıp, hem de çocuğunuzu eğlendirip verimli bir gün geçirebilirsiniz.

Yamula Barajı, Kuşçu’da Kocasinan Marina’nın yer aldığı barajın alt bölümleri mangal yakmak için müsait, çocuklar da Kayseri’de deniz hissiyatı yaşayacağından dolayı burada güzel vakit geçirmektedir. Aynı zamanda o bölgede herhangi bir ağaç bulunmadığından dolayı yanınızda büyük piknik şemsiyesi götürmeniz yararınıza olacaktır.

Kıranardı Piknik Alanı’da kamelyalarda yer alan mangaldan ve Kayseri’yi kuş bakışı gösteren manzarasından dolayı tercih edilmektedir.

Sarımsaklı Barajı, Kapuzbaşı Şelalesi, Develi Elbiz Mesiresi, Pınarbaşı Melikgazi Köyü, Sarız Ziyaret Suyu yanı, Mimarsinan Parkı,  Beştepeler, Fuar Alanı ise diğer gezebilecek olduğunuz Kayseri’nin en güzel alanlarıdır.

İlginizi Çekebilir

Donas Talas Şubesi Açıldı

Sevilen fast food zinciri Donas’ın Türkiye’deki 41. Kayseri’deki 5. şubesi Talas’ta açıldı. Atatürk Bulvarı üzerinde …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir