Kayseri Haber / Gündem / Kayseri’de Çatıya Çıkıp İntihara Kalkıştı, Maaşları Aldı!

Kayseri’de Çatıya Çıkıp İntihara Kalkıştı, Maaşları Aldı!

Kayseri’de babasının bekçi olarak çalıştığı inşaatta çalışanların maaşlarını alamadıklarını iddia eden bir birey inşaatın çatısına çıkarak intihar girişiminde bulundu.

İskele demirlerini, geçirdiği bunalım sonucu teker teker çatıdan aşağıya fırlatan şahıs, işçiler, babası ve kendisi için istediği maaşları aldıktan hemen sonra intihar girişiminden vazgeçerek, aşağı indi.

Kılıçaslan Mahallesi sınırlarında yer alan Müderris Sokak’ta gelişen olayda, yapılan iddialara göre çalıştığı inşaat firmasından tek kuruş para alamayan Akif Y. inşaat süreci devam eden 8 katlı inşaatın çatısına çıkarak intihar için pozisyon aldı.

Çevredeki bireyler tarafından polise yapılan ihbar üzerine, olay yerine çok sayıda sağlık, polis ve itfaiye ekibi sevk edildi. Henüz yapım aşamasında olan inşaatın çatısında yer alan iskele demirlerini, aşağıya fırlatan Akif Y., firmada maaşları belirleyen, işçi alımı yapan ve çıkışı belirleyen bireyle görüşmek istedi. Uzun uğraşlara rağmen asla ikna edilemeyen Akif Y., kendi ücretiyle beraber, babasının ve diğer çalışanların da ücreti verilmediği takdirde aşağı inmeyeceğini ve intihar edeceğini dile getirdi.

Bir süre geçtikten sonra, firma yetkilisi Akif Y. tarafından istenilen ödemeyi yaptı. İnşaatça bekçi olarak çalışan babasından paralar alıp teker teker sayan Akif Y., maaşını aldıktan sonra intihar girişiminden vazgeçti. Akif Y. polis ekipleri tarafından gözaltına alındı. Olaya yönelik soruşturma başlatıldı.

İlginizi Çekebilir

Bildirt Web Push Notification ile Türkiye’de Sektörde İlk Oldu!

Web site ve uygulama sahiplerini yakından ilgilendiren bir konu olan Push notification sistemiyle ilgili, Bildirt'ten harika bir adım geldi. Bildirt kurucusu Murat Say hem konuyla ilgili, hem de Bildirt'le ilgili açıklamalar yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir