Kayseri Haber / Yaşam / Kayseri’de Burs Veren Kurumlar 2018

Kayseri’de Burs Veren Kurumlar 2018

Kayseri’de üniversite sayısının artmasıyla birlikte, Eğitim şehirleri arasında yerini aldı. Çok sayıda öğrencinin öğrenim gördüğü söz konusu üniversitelerde öğrenim görmekte olan bireyler, burs arayışı içerisine girmektedirler.

Kayseri’de burs vermekte olan tüm vakıflar, Kayseri sınırlarında öğrencilik yapan ya da Kayserili olup farklı şehirlerde öğrenim görmekte olan öğrencilere ilişkin burs vermektedir.

Kayseri’de burs veren kurumlar, genel olarak öğrenci belgesiyle birlikte vakfa başvuran bireylere burs vermektedir. Bizzat başvuruda bulunmanız, sizin lehinize olacaktır.

Kayseri’de Öğrencilere Burs Veren Kurumlar 2018

Gelir düzeyi düşük ve orta seviyede olan öğrenciler, ailelerine yük olmamak için vakıflar ve çeşitli kurumlar tarafından verilen, karşılıksız burs imkanını değerlendirmek istemekteler ya da isteyebilirler.

Kayseri’de öğrencilere burs veren kurumlar, karşılıksız burs imkanından ortalama olarak 200 TL ila 450 TL arasında burs alarak yararlanabilmektedir.

Vakıflar Genel Müdürlüğü Bursu

Ortaöğrenim bursu için 18 Eylül 2018 tarihinde başlangıç alan başvurular, 18 Ekim 2018 tarihine kadar devam etmektedir.

Yükseköğrenim bursu için 15 Eylül 2017 tarihinde başlangıç alan başvurular, 30 Ekim 2018’e kadar devam ediyor.

Yabancı Uyruklu Yükseöğrenim Bursu’da yine aynı şekilde 15 Eylül’den 30 Ekim’e kadar devam etmektedir.

Kayseri’de Burs Veren Vakıflar

Kayseri’de burs veren vakıfları hemen alt bölümdeki listemizden bulabilirsiniz.

Abdullah Gül Üniversitesini destekleme vakfı, Kayseri’de burs veren vakıflardan biridir.

Yine aynı şekilde, Aşık Meydanı Kültür ve Sanat Vakfı, Aziziye Eğitim Vakfı, Çorakçı İlmi Araştırma Eğitim ve Kültür Vakfı, Dadaloğlu Eğitim, Kültür, Dayanışma ve Turizm Vakfı, Erciyes Eğitim ve Hizmet Vakfı, Erkilet Dayanışma ve Kültür Vakfı gibi vakıflar da burs vermektedir.

Aynı zamanda, Gevher Nesibe Mahallesi Vakfı, Hacı Bektaşi Veli Kültür Araştırma Vakfı, Hacılar Kültür, Yardım ve Dayanışma Vakfı, HES Kültür Yardım ve Dayanışma Vakfı, İlahiyat Bilimleri Araştırma Vakfı, İlim ve Hikmet Kültür Dayanışma Vakfı, Kayseri İki Kapılı Camı Şerifi Yardım Vakfı, Kayseri İlahiyat Vakfı, Kayseri Şeker Fabrikası A.Ş. Eğitim ve Sağlık Vakfı, Kazım Tiritoğlu Vakfı, gibi vakıflar da burs veren vakıflar listesinde yer almaktadır.

Bu vakıflarla iletişim için, internet üzerinden arama yapabilir ve web site, telefon numarası gibi çok sayıda bilgisine ulaşabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Donas Talas Şubesi Açıldı

Sevilen fast food zinciri Donas’ın Türkiye’deki 41. Kayseri’deki 5. şubesi Talas’ta açıldı. Atatürk Bulvarı üzerinde …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir