Kayseri Haber / Gündem / Kayseri’de Bir Mahallede 3 Yönlü Kavşak Düzenlemesi Yapıldı!

Kayseri’de Bir Mahallede 3 Yönlü Kavşak Düzenlemesi Yapıldı!

Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, şehir içi trafik akışının tıkanmadan, seri, etkin ve güvenli bir şekilde ilerleyebilmesi amacıyla Erenköy Mahallesinde Erciyes Üniversitesi, Meteoroloji Müdürlüğü ve Çağbağları gibi 3 farklı bölgeye ulaşım bağlantısı bulunan nokta üzerinde kavşak düzenlemesi yapıldığının duyurusunu yaptı.

Yol, kavşak, trafik güvenliği ve görsel güzelliğin yanında adeta çiçek bahçesiyle bütünlüğe kapı açan kavşak düzenlemesinin, Melikgazi gibi referans bir belediyeye yakışır bir çalışma olduğunun altını çizen Büyükkılıç, Şehir içi trafiğe çok büyük ölçek de önem vermekte olduklarını ve özellikle alternatif şehir içi yolları açtıklarını, fakat güvenli ve seri ulaşım adına kavşak düzenlemeleri üzerinde daha detaylı durduklarını belirtti.

Melikgazi Belediyesi olarak ilçe sınırları dahilinde seri, güvenli ve akışkan bir trafik akışı sağlamak için Çaybağları gibi 3 farklı bölgeye ulaşım bağlantısı bulunan nokta üzerinde yeni bir yol, çevre ve kavşak çalışmasını gerçekleştirdiklerini vurgulayan Büyükkılıç, Bu üç bölgeyi birbiriyle entegre eden yolun inşa çalışmaları devam ettiği gibi bu yolların kesişme noktasında gidiş ve gelişlerin belirlendiği kavşak inşa ettik dedi.

Kavşak yapımıyla bu nokta kör nokta olmaktan çıkmıştır diyen Büyükkılıç, Trafik akışının güvenli, seri ve hızlı bir şekilde kendini gösterdiğini, Dolayısıyla da sürücülerin zamandan kazanarak çok daha kısa sürede ulaşımlarını sağlayacaklarını vurguladı.

İlginizi Çekebilir

Recep Bebek Yaşama Tutunmak İçin Yardım Eli Bekliyor!

Kayseri'de Örs ailesinin evlendikten 15 yıl sonra tüp bebek yöntemiyle kucaklarına aldıkları Recep bebeğin böbrek üstü kanser hastalığı nüksetti. Recep bebek, kanseri yenmek için yardım eli bekliyor...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir