Kayseri Haber / Gündem / Kayseri’de Bir İntihar Vakası Daha! Elektrik Kablosu İle…

Kayseri’de Bir İntihar Vakası Daha! Elektrik Kablosu İle…

Kayseri’de 32 yaşındaki bir şahıs, yaşadığı sıkıntılı süreç ve girdiği bunalımın sonucunda evinde kendini elektrik kablosuyla birlikte doğalgaz borusuna asarak intihar etti.

24 Ocak saat 19.00 civarında Kocasinan İlçe sınırlarında yer alan Mevlana Mahallesi 14.Cadde’de gelişen olayda 32 yaşındaki B.P. girdiği bunalım sonucunda kendi evinde elektrik kablosuyla birlikte kendini doğalgaz borusuna asarak canına kıydı.

Yakınlarının ihbarı üzerine hemen olay yerine intikal eden polis ve sağlık ekipleri, B.P.’nin olay yerinde hayata gözlerini yumduğunu tespit etti.

Polis, olaya yönelik soruşturma başlattı.

Dün açıklanan istatistikler neticesinde, Türkiye’nin intihar vakalarında dünyadaki 79. ülke olduğu, Kayseri’nin ise Türkiye’de intihar oranı yüksek şehirlerden biri olduğu belirtilmişti. Bir intihar vakası daha gelince, yine aynı şekilde istatistikler bozulmadan devam etti.

Yaşanılan bunalımlar, sıkıntılar ve türlü problemler sebebiyle canına kıyan insanlar, dünyada yaklaşık saniyede 37 kişi olarak belirlendi. Bunun yanında, intihar oranları en çok Güney Kore’de artış gösterdi. Türkiye’nin 79.sırada olması iyi bir durum gibi görünse de, yine sayısal verilere baktığımızda sayı çok fazla.

Kayseri, Türkiye’de intihar eyleminin gerçekleştiği en yüksek şehirlerden biri. Buna yönelik sosyologların çalışma yapmasının gerekli olduğu belirtiliyor. İntihar vakalarının sebepleri, nasıl önlenebileceği konusunda çok sayıda çalışma yapılmışsa da bu çalışmalar çok başarı göstermedi. Bunun için daha farklı ve başarı gösterecek olan çalışmalar düşünülüyor. Kısa zaman içerisinde uygulanması muhtemel.

İlginizi Çekebilir

Kayseri’den Elazığ’a Yardım Ekipleri Gönderildi

Kayseri Büyükşehir Belediyesi de 2 iş makinesi 4 personel, AFAD 2 araç 12 personel, itfaiye 3 araç 8 personel, İl Sağlık Müdürlüğü 3 ambulans 9 personel, sivil toplum kuruluşları da 3 araç 8 personelin bölgeye hareket ettiği öğrenildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir