Kayseri Haber / Gündem / Kayseri’de Basın Açıklaması: “Bir Türk dünyaya, bir kangal Hollanda’ya bedeldir.”

Kayseri’de Basın Açıklaması: “Bir Türk dünyaya, bir kangal Hollanda’ya bedeldir.”

Basın açıklamasını, kangal köpeklerini de yanlarında getirerek Cumhuriyet Meydanı’nda Atatürk büstünün önünde gerçekleştiren kangal köpeği sahipleri, Hollanda’yı son derece kınamakta olduklarının altını çizdi. Kangal sahiplerini temsilen konuşma gerçekleştiren Murat Yaşar, Bir Türk’ün dünyaya Bir Kangal’ında Hollanda’ya bedel olduğunu vurguladı.

Devletin, vatanın, gurbetçi türklerin yanında olduklarını ve bu kapsamda üzerlerine düşen tüm görevleri hakkıyla yerine getirecek olduklarını belirtti. Katılan vatandaşların, basın açıklaması esnasında birbirlerine sataşmakta olan kangal köpeklerini zor bir şekilde sakinleştirmekte oldukları dikkatleri o yöne doğru çekti.

Bu kapsamda Hollanda’da Türk gurbetçiler tarafından yapılan protesto aşamasında, Hollanda polis köpeğinin bir Türk’ü yere düşürüp ardından da bacağını ısırması Türk Kangal köpekleriyle protesto edildi. Bir Türk’ün Dünyaya, Bir Kangal’ın ise Hollanda’ya bedel olduğu yönünde söylenen söylentiler insanların dikkatini çekti.

Kangal köpeklerinden çoğu, bir insan boyundaydı ve bu kapsamda kameralar karşısında Hollanda’ya göz dağı verildi. Kangal köpekleri beraberinde poz veren katılımcılar, Türk’leri hiçbir dış gücün yıkamayacağı yönünde desteklerini iletirken, bu kapsamda hiçbir desteği esirgemeyeceklerini, gerekirlerse canlarıyla başlarıyla bu ülkeye destek verecek olduklarını belirttiler.

Türk’ü ısıran köpeği protesto amaçlı, Türk kangalları meydana getiren kangal sahipleri, bu kapsamda basın açıklaması sonrasında gururlu bir şekilde meydan alanından ayrıldılar

İlginizi Çekebilir

Kayseri’den Elazığ’a Yardım Ekipleri Gönderildi

Kayseri Büyükşehir Belediyesi de 2 iş makinesi 4 personel, AFAD 2 araç 12 personel, itfaiye 3 araç 8 personel, İl Sağlık Müdürlüğü 3 ambulans 9 personel, sivil toplum kuruluşları da 3 araç 8 personelin bölgeye hareket ettiği öğrenildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir