Kayseri Haber / Kayseri / Kayseri’de Başbakan Binali Yıldırım’a Büyük İlgi!

Kayseri’de Başbakan Binali Yıldırım’a Büyük İlgi!

Başbakan Binali Yıldırım, Kayseri mitinginin öncesinde valiliği ve AKP İl Başkanlığını ziyaret etti. Başbakan Binali Yıldırım’a Kayseri halkından çok yoğun bir ilgi vardı. Binali Yıldırım, Kayseri Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenecek olan mitingin öncesinde ilk olarak AKP İl Başkanlığını ve sonrasında Kayseri Valiliğini ziyaret etti.

AKP İl Başkanlığının açılışını gerçekleştiren Binali Yıldırım, sonrasından Kayseri Valiliğine geçti. Partiden çıkarken vatandaşlar tarafından büyük sevgi gösterileriyle birlikte karşılanan Binali Yıldırım vatandaşlarla tek tek selamlaştı ve fotoğraf çektirdi. Selamlaşma esnasında Yıldırım, ara ara zor zamanlar içerisine girdi. Ardından otobüsle birlikte Valilik binasına geçiş yapan Yıldırım güzergah üzerine bulunan vatandaşları selamladı.

Sonrasında ise miting alanına giderek, konuşmalarına başladı. Konuşmasında, PKK’nın terörist başlarının evet çıkmaması adına bir takım açıklamalarda bulunduğunun altını çizerek, 16 Nisan tarihinde milletin rüzgarının onların Kandil’ini söndüreceğinin altını çizdi. Kayseri Cumhuriyet Meydanı üzerinde düzenlenen mitinge katılım gerçekleştirenler arasında; Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, AK Parti Grup Başkan Vekili Mustafa Elitaş, AK Parti Kayseri milletvekilleri Taner Yıldız, Hülya Nergis, İsmail Tamer, İsmail Emrah Karayel,Sami Dedeoğlu çok sayıda vatandaş ve davetli katıldı.

Yıldırım, 15 Temmuz’dan sonra bu sistemin değişmesi gerektiğinin ortaya çıktığını belirtti ve bu meselenin şahsi değil bir memleket ve beka meselesi olarak ortaya çıktığını aktardı. AKP ve MHP olarak aynı çatı altında toplandıklarını ve ardından da söz konusu anayasa değişiklik teklifini hazırlamış olduklarını belirtti.

İlginizi Çekebilir

Recep Bebek Yaşama Tutunmak İçin Yardım Eli Bekliyor!

Kayseri'de Örs ailesinin evlendikten 15 yıl sonra tüp bebek yöntemiyle kucaklarına aldıkları Recep bebeğin böbrek üstü kanser hastalığı nüksetti. Recep bebek, kanseri yenmek için yardım eli bekliyor...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir