Kayseri Haber / Asayiş / Kayseri’de Babasını Balyozla Öldüren Sanığa…

Kayseri’de Babasını Balyozla Öldüren Sanığa…

Ardından ise babasına balyozla vurup öldüren Y.G. “Üstsoydan kasten adam öldürme” suçundan tutuklu yargılanırken, bugünkü duruşmasında müebbet hapis cezası aldı. Psikolojik sıkıntılarının olduğu söylenen Y.G hakkında ceza ehliyetinin tam olduğuna yönelik rapor gelirken, konuyla ilgili diyeceği bir şey olmadığını ifade etti.

20 Haziran 2016 tarihinde Kocasinan İlçesi Yunus Emre Mahallesi Villa Sokak’ta gelişen olayda, şizofren hastası olan ve bir okulda sınıf öğretmeni olarak görev hayatına devam eden Y.G. (43) ve babası M.G. (77)  tartışma içerisine girdi. Tartışmanın şiddetinin artmasıyla birlikte Y.G., eline aldığı balyozla babasını cani bir şekilde öldürdü.

Olayın hemen ardından baba M.G. sağlık ekipleri aracılığıyla Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi’ne kaldırılırken hastanede gerçekleştirilen tüm müdahalelere rağmen hayata gözlerini yumdu. Olayın sonrasında çalışma başlatan Kayseri İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği ekipleri, cinayet zanlısı olarak M.G.’nin öz oğlu Y.G. için gözaltı kararı çıkardı ve gözaltına aldı. Ardından ise Y.G. tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Kayseri 3. Ağır Ceza Mahkemesi’nde işlenen davada Nevşehir’de cezaevinde kalan sanık Y.G., SEGBİS ile hazır durumda bulunurken, sanığın annesi ve avukatlar duruşmadaki yerini aldılar. Adli Tıp Kurumu’na sevki verilen sanık hakkında ceza ehliyetinin tam olduğuna yönelik rapor gelirken, Cumhuriyet Savcılığı sanığın “kasten adam öldürme” suçuyla birlikte ceza almasını istedi.

Karara yönelik uyarı geldiğinde son sözü sorulan sanık Y.G., diyecek hiçbir şeyinin olmadığını iletti. Mahkeme heyeti, yapılan yargılamanın ardından tutuklu sanığa “üstsoydan kasten adam öldürme” suçuyla birlikte müebbet hapis cezası verdi.

İlginizi Çekebilir

Bildirt Web Push Notification ile Türkiye’de Sektörde İlk Oldu!

Web site ve uygulama sahiplerini yakından ilgilendiren bir konu olan Push notification sistemiyle ilgili, Bildirt'ten harika bir adım geldi. Bildirt kurucusu Murat Say hem konuyla ilgili, hem de Bildirt'le ilgili açıklamalar yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir