Kayseri Haber / Gündem / Kayseri’de Av Tüfekli Cinayette 2 Sanık Toplam 30 Yıl Hapis Cezası Aldı!

Kayseri’de Av Tüfekli Cinayette 2 Sanık Toplam 30 Yıl Hapis Cezası Aldı!

2 Ağustos 2016 tarihinde Melikgazi, Battalgazi’de bir araç içerisinde av tüfeği aracılığıyla ateş edilen ve açılan ateş sonucunda ise yaralanan Tugay G. Çevredekilerin ihbarından sonra gelen sağlık ekipleri tarafından Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Acil Servis’e kaldırıldı. Tedavi altına alınan Tugay G. yapılan tüm müdahalelere rağmen yaşamını kaybetti. Olayla ilgili Y.K., M.K., Ç.K. ve G.K. tutuklanarak cezaevine atıldılar.

Kayseri 1.Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davada tutuklu sanıklar M.K., G.K., Y.K. ve Ç.K. Konya Ereğli Kapalı Ceza İnfaz Kurumu’ndan SEGBİS ile hazır bulundular.

Tutuklu sanık G.K mahkemin ilk celsesinde, kazayla olduğunu, 2 telefon karşılığı uyuşturucu takası yaptıklarını, ardından da kendisinin daha sonra kendisini borçlu çıkardığını, itiraz etmesine rağmen borçlu konumuna düştüğünü ve bu kapsamda da borçlu olduğunu kabul ettiğini iletti.

Arabanın anahtarını aldığını ve borcunu ödeyene kadar vermem dediğini aktaran G.K., amcasıyla birlikte arabada ev taşırken, yaşamını kaybeden Tugay adlı bireyin arabanın arkasından vurup camı patlattığını ve bununla birlikte gaza bastığını, araba birden bire istop edince arkadan da Tugay’ın koştuğunu görünce panikleyip tüfeği eline aldığını aktaran G.K., amcasının tüfeği kendi elinden aldığını ve camdan havaya ateş etmek isterken, kendisinin de gaza bastığını, tüfeğin birden bire patladığını söyledi.

Amcası da G.K. ile aynı ifadeyi verdi ve ikiside beraatlerini istedi Mahkeme heyeti yapılan yargılama sonucu tutuklu sanıklar M.K. ve G.K.’ye haksız tahrik altında kasten adam öldürme suçundan 15’er yıl olmak üzere 2 sanığa toplam 30 yıl hapis cezası verirken, Y.K. ve Ç.K.’nin ise beraatına hükmetti.

 

İlginizi Çekebilir

Bildirt Web Push Notification ile Türkiye’de Sektörde İlk Oldu!

Web site ve uygulama sahiplerini yakından ilgilendiren bir konu olan Push notification sistemiyle ilgili, Bildirt'ten harika bir adım geldi. Bildirt kurucusu Murat Say hem konuyla ilgili, hem de Bildirt'le ilgili açıklamalar yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir