Kayseri Haber / Gündem / Kayseri’de, Afrin Mehmetçikleri İçin Kurban Kesildi!

Kayseri’de, Afrin Mehmetçikleri İçin Kurban Kesildi!

Kayseri’nin Talas ilçesinde yer alan 14 mahallenin 14 farklı muhtarı, Suriye’nin Afrin bölgesinde start alan “Zeytin Dalı” Operasyonu’ndaki askerlere adanmış toplam 18 kurbanlık kesti. Talas ilçesinde yer alan General Vecihi Akın Kışlası’nın hemen önünde toplanan muhtarlar, ve söz konusu mahallelerin sakinleri, Türk bayraklarının yanında “Şehitler Ölmez, Vatan Bölünmez” sloganlarının yer aldığı pankartlar açıp slogan attılar.

Kışlanın önünde kendilerini karşılayan ve hoşgeldiniz eden askerlerle diyalog içerisine giren vatandaşlar, askerlerle hatıra fotoğrafları çekindiler. Askerler için toplam 18 kurban kesen vatandaşlar, Zeytin Dalı Operasyonu’nun başarılı ve kayıpsız geçmesi için dualar etti.

Kuruköprü Mahallesi Muhtarı Bilal Yardım, askerlerin yanında olduklarını göstermek amacıyla organizasyon yaptıklarının altını çizerek, Askerler için dua ettiklerini ve kurban kestiklerini. Memlekette büyük bir savaşın söz konusu olduğu, kahraman askerlerin karda kışta Afrin’de dururken kendilerinin de dua etmekten başka yapacak hiçbir şeyleri olmadığının altını çizdi.

Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Kayseri Şube Başkanı Yılmaz Üçkan’da birlik ve beraberlik içerisinde yaşamanın, büyük bir millet olmanın en büyük örneğini burada görmekte olduklarının altını çizerek, Mahalle muhtarları ve halkla beraber askerlerimize sahip çıkmak için orada bulunduklarını vurguladı.

Mehmetçiklerin vatanı koruma amacıyla sınır ötesinde mücadele verdiklerine değinen Üçkan, bununla ilgili hiçbir sıkıntılarının olmadığını, ama millet olarak onların her koşulda yanlarında olduğunu göstermek için orada olduklarını söyleyerek sözlerini noktaladı.

Öte yandan, Talas Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu’da vatandaşları yalnız bırakmayarak, kurban kesimine katılım gerçekleştirdi.

İlginizi Çekebilir

Kayseri’den Elazığ’a Yardım Ekipleri Gönderildi

Kayseri Büyükşehir Belediyesi de 2 iş makinesi 4 personel, AFAD 2 araç 12 personel, itfaiye 3 araç 8 personel, İl Sağlık Müdürlüğü 3 ambulans 9 personel, sivil toplum kuruluşları da 3 araç 8 personelin bölgeye hareket ettiği öğrenildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir