Kayseri Haber / Gündem / Kayseri’de 8 Silah Yakalatan 3 Kişi Gözaltına Alındı!

Kayseri’de 8 Silah Yakalatan 3 Kişi Gözaltına Alındı!

Kayseri’de polis ekipleri tarafından silah kaçakçılığına ilişkin gerçekleştirilen operasyon sonucunda toplam olarak 7 tabanca ve 1 tüfek ele geçirildi. Söz konusu silahlarla yakalanan 3 kişi ise yine polis ekipleri tarafından gözaltına alındı.

Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü (KOM) ekipleri, yasa dışı silah ve mühimmat ticaretine ilişkin bir operasyon altına imza attı. Bu çerçeve dahilinde silah yakalayan 3 şahıs İ.G., O.S., ve İ.G. gözaltına alındı.

Şüphelilerin üstlerinde ve evlerinde gerçekleştirilen aramalar sonucunda 7 tane 9 mm çapında ruhsatsız tabanca ele geçirilirken aynı zamanda söz konusu tabancalara ait şarjör ve 70 adet kurşun, 1 adet de ruhsatsız av tüfeği ele geçirildi. Gözaltına alınan zanlıların soruşturması devam ediyor.

İlginizi Çekebilir

Kayseri’den Elazığ’a Yardım Ekipleri Gönderildi

Kayseri Büyükşehir Belediyesi de 2 iş makinesi 4 personel, AFAD 2 araç 12 personel, itfaiye 3 araç 8 personel, İl Sağlık Müdürlüğü 3 ambulans 9 personel, sivil toplum kuruluşları da 3 araç 8 personelin bölgeye hareket ettiği öğrenildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir