Kayseri Haber / Gündem / Kayseri’de 77.840 Dekar Zirai Araziye Su Verilmeye Başlandı!

Kayseri’de 77.840 Dekar Zirai Araziye Su Verilmeye Başlandı!

Yamula Barajı Mansap Cazibe ve Pompaj Sulaması Projesi dahilinde önemli süreçler içerisinde yer alan Kızılırmak Geçişinin, geçen yıl planlanandan daha hızlı bir şekilde yapıldığını belirten Acu, konuyla ilgili yazılı açıklama yaptı.

İş çerçevesinde yalnızca geriye kalan bölümün filtre istasyonunun imalatı olduğunu belirten Acu, bu yapının da inşaatının 2017 yılında tamamen sonuna geleceğini dile getirdi.

Projenin özellikle tahıl üretimi yapmakta olan söz konusu bölgenin sulanması ve çok daha verimli ve çeşitli ürün elde edilmesi için taşıdığı önemin çok büyük seviyelerde olduğunu vurgulayan Acu, Projenin sonuna gelinip hizmete açılmasıyla birlikte dekar başına bu yılki birim fiyatlarıyla birlikte 412,97 TL gelir artışı, Türkiye ekonomisine ise 2017 yılı birim fiyatlarıyla yıllık olarak 31.996.916 TL katkı sağlaması hedefler dahilinde yer alıyor.

Projeyle birlikte bu bölge üzerinde ki tarımsal üretimdeki artış ve ürün desenin genişletilmesinin yem bitkileri yetiştiriciliğini tetiklediğini ve teşvik ettiğini belirten Acu, hayvancılığın da bu anlamda gelişim göstereceğini belirtmektedir.

Bu projenin yapılmasında en büyük desteklerini aktaran Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu’na şükranlarını, teşekkürlerini sunduğunu ve bu hususta 1 saniye bile emeği geçen herkese bol bol teşekkür ettiğini aktardı.

İlginizi Çekebilir

Bildirt Web Push Notification ile Türkiye’de Sektörde İlk Oldu!

Web site ve uygulama sahiplerini yakından ilgilendiren bir konu olan Push notification sistemiyle ilgili, Bildirt'ten harika bir adım geldi. Bildirt kurucusu Murat Say hem konuyla ilgili, hem de Bildirt'le ilgili açıklamalar yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir