Kayseri Haber / Asayiş / Kayseri’de 700 paket kaçak sigara yakalandı

Kayseri’de 700 paket kaçak sigara yakalandı

Kaçakçılık Şube Müdürlüğü ekipleri göz açtırmıyor. Malatya yolu üzerindeki kontrol sırasında durdurulan 27 plakalı aracı arayan, Kaçakçılık Şube Müdürlüğü ekipleri 700 paket gümrük kaçağı sigara ele geçirdi. Aracın sahibi Suriye uyruklu A.R, gözaltına alındı. Maliyeti yaklaşık 3 bin 500 TL olan kaçak sigaralara Kaçakçılık Şube el koydu. Olayın ardından Kaçakçılık Şube Müdürlüğü ekipleri, ”Ülkemizin her tarafında kaçakçılık yapıp terör örgütlerine yardım göndermeye çalışanları yakalıyoruz. Halkımızın da bize yardımcı olmasını isteriz alo ihbar hatlarımızı arayarak kaçakçılık yapan kişileri bize ihbar edebilirsiniz.” dedi

KAÇAK SİGARA PARALARI İLE TERÖRE MERMİ ALINIYOR

Kaçak sigaralar yalnızcaülkemizin ekonomisini vergisel boyutta tehdit etmiyor. Aynı zamanda terör örgütlerine sağladığı maddi kaynaklar ile ülkemizin güvenliğini de tehdit ediyor. ITIC’in raporunda kaçak sigaranın hangi terör örgütlerine gittiğine dair bir bilgi veriyor. Aralarında İŞİD, DEAŞ, PKK, Hizbullah, Hamas, El Kaide, IRA, ETA, Mısır ve Filistin İslami Cihat Örgütleri ile FARC’ın da bulunduğu bu yasadışı ticaretle uğraşanlar arasında olduğu belirlenen birçok terörist grup da maddi destek sağlamak amacıyla sigara ticaretinden faydalanmaktadır” deniyor.

İlginizi Çekebilir

Polis memurunun cenaze töreninde duygulandıran feryat: Baba bizi bırakma

Geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybeden polis memuru için emniyette tören düzenlendi. Törende merhum polisin üçüz çocuklarının "Baba bizi bırakma" feryadı ise duygusal anlar yaşattı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir