Kayseri Haber / Gündem / Kayseri’de 55 Yaşındaki Kadın, 40 Yıldır Yürüyeceği Günü Bekliyor!

Kayseri’de 55 Yaşındaki Kadın, 40 Yıldır Yürüyeceği Günü Bekliyor!

Kayseri’de daha 8 yaşındayken boynunda oluşan ağrılardan dolayı şikayetlenen, 16 yaşından itibaren tamamen yürüme yetisinden yoksun kalan, romatoid artrit hastası kadın, yaklaşık olarak 40 yıldır yürüme arzusuyla yanıp tutuşuyor.

Kayseri’de ikamet etmekte olan 55 yaşındaki Gülşen Naykı, yakalandığı romatoid artrit (eklem romatizması) hastalığından dolayı 16 yaşından 55 yaşına kadar tek bir adım bile yürüyemedi. Ayağa dahi kalkamayan kadın, Vücudunda yer alan hiçbir eklemin işlev görmediğini, el ve ayaklarında çok yüksek derecede şekil bozukluklarının kendini gösterdiğini ve çok fazla acı çektiğini iletti. 73 yaşındaki annesi Münevver Yankı’nın yardımlarıyla birlikte günlük ihtiyaçlarını karşılayabiliyor.

Yıllarının oturmakla geçtiğini ve bir daha asla ayağa kalkamadığını ileten Naykı, 8 yaşında boyun ağrısı şikayetinin olduğunu, 16 yaşına kadar bu şikayetten dolayı tedavi gördüğünü, ayakta durabildiğini belirtti. 16 yaşından sonra da bir daha asla yürüyemediğini acı bir şekilde söyleyen Naykı, Tüm eklemlerinde şekil bozukluğu olduğunu, bu yaşına kadar sürekli oturduğunu, annesinin kendine sürekli baktığını ifade etti. Son 2 yıldır yaraların açıldığını ve bir daha kapanmadığını, çok fazla canının yandığını iletti.

Tedavi için doktora başvurduğunu, doktorun kendisine 1 ay yetecek kadar ilaç gönderdiğini ve kullandığı süre zarfında vücudunda rahatlamalar meydana geldiğini ileten Naykı, maddi problemler sebebiyle tedaviyi devam ettiremediğini sözlerine ekled.

Hayırseverler ve yetkililerden yardım bekleyen Naykı, İstanbul’da bir doktora gittiğini ve onun ürünlerini getirttiğini, maddi durumu olmadığı için devam edemediğini iletti. Bu ürünleri kullanalı 15 gün olduğunu ve 15 günde rahatlamalar oluştuğunu sözlerine eklerken, Engelli maaşıyla evin kirası ve faturaları anca yetiştirdiklerini, yetkililerden yardım beklediğini sözlerine ekledi. Bu ürünleri devam ettiremediği sürece başa döneceğini de vurguladı.

İlginizi Çekebilir

Kayseri’den Elazığ’a Yardım Ekipleri Gönderildi

Kayseri Büyükşehir Belediyesi de 2 iş makinesi 4 personel, AFAD 2 araç 12 personel, itfaiye 3 araç 8 personel, İl Sağlık Müdürlüğü 3 ambulans 9 personel, sivil toplum kuruluşları da 3 araç 8 personelin bölgeye hareket ettiği öğrenildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir