Kayseri Haber / Kayseri / Kayseri’de 300 bin 86 öğrenci karne heyecanı yaşadı

Kayseri’de 300 bin 86 öğrenci karne heyecanı yaşadı

Vali Süleyman Kamçı, Melikgazi Kaymakamı Erkaya Yırık ve İl Milli Eğitim Müdürü Osman Elmalı katıldığı törende Vali Süleyman Kamçı, öğrencilere teker teker karnelerini verdi. Arif Eminoğlu İlköğretim Okulu’nda düzenlenen karne töreninde Vali Süleyman Kamçı,   “İlk dönemde okullarımızda üzücü bir olay meydana gelmedi” ifadelerini kullanırken hemen ardına  “Bugün 1’inci yarıyıl tatili başladı. 1’inci dönemi bitirdik, 15 gün sonra 2’inci döneme başlayacağız. Çocuklarımızın karne sevincini hep birlikte yaşadık. Kayseri’mizin yaklaşık 5’te 1’i öğrencilerimizden oluşuyor. 190 bin ilk ve ortaokul öğrencimiz, 80 binde lise öğrencimiz yaklaşık 300 bin öğrencimiz yarıyıl tatiline girdi. Milli Eğitim Bakanımızın da söylediği gibi çocuklarımıza 15 tatilde hiç ders verilmeyecek. Dersleri ile alakalı hiçbir şey yapmayacaklar. Çocuklar başka kitaplar okursa okurlar ama bunun haricinde hiçbir ev ödevi verilmeyecek. Onlar 15 günlerini dinlenerek geçirecekler. İkinci yarıyılda daha başarılı olmak için daha fazla çalışacaklar. Tüm öğrencilerimizin başarılarını kutluyorum, gözlerinden öpüyorum. Bu vesileyle okul idarecilerimize ve öğretmenlerimize teşekkür ediyoruz. Velilerimize de çocukları ile yakından ilgilendikleri için teşekkür ediyorum. Şuana kadar okullarımızda bizi üzecek hiçbir hadise meydana gelmedi. İnşallah aynı şekilde okul, öğretmen, idareci ve öğrenci işbirliğini kurarak daha güzel bir şekilde bugün ki seneyi sonlandıracağız” şeklinde konuştu.

Vali Süleyman Kamçının ardından konuşmak için kürsüye çıkan İl Milli Eğitim Müdürü Osman Elmalı ise, “Bugün 300 bin 86 öğrencimiz karneyi alarak tatile girecek. 19 bin 319 öğretmenimiz, 300 bin 86 öğrencimiz ile beraber kazasız ve belasız bir şekilde yarıyıl tatiline girdik. Bundan dolayı mutluyum. Birinci dönemde önemli hiçbir olayımız olmadı. Bundan dolayı da çok mutluyum. Tüm öğretmen ve idareci arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Öğrencilerimiz dinlenmiş bir şekilde tatillerini yaparak ikinci döneme yine huzurla başlarız diye ümit ediyorum. Herhangi bir sıkıntımız olmadı. Eğitim öğretim seviyemizde ileriye doğru gitmeye bir ivme kazandı. Olayların olmaması bizim için ayrıca mutluluk veriyor. Kayseri’de bin 83 okulumuz var. Bunların her birine ulaşmak mümkün olmuyor ancak idareci ve öğretmen arkadaşlarımızdan gösterdikleri bu özverili çalışmalardan dolayı hepsine teşekkür ediyorum. Velilerimiz karnelerine göre çocuklarımıza farklı davranmasınlar. Karneler aynı zamanda velilerinde karnesidir. Ondan dolayı çocuklarıyla ne kadar ilgilendiklerini de göz önüne almak suretiyle çocuklarının düzelmesi için beraber çözmenin yolunu aramaları gerekiyor. Başarılı öğrencileri de aşırı hediyeler ile şımartmadan, başkalarını imrendirmeden küçük ödüller ile güzel bir tatil yapmalarını özellikle kendilerinden istiyorum” dedi.

 

İlginizi Çekebilir

Polis memurunun cenaze töreninde duygulandıran feryat: Baba bizi bırakma

Geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybeden polis memuru için emniyette tören düzenlendi. Törende merhum polisin üçüz çocuklarının "Baba bizi bırakma" feryadı ise duygusal anlar yaşattı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir