Kayseri Haber / Gündem / Kayseri’de 3 Aylık Maaşını Çektikten Sonra Aldığı Tüfekle Babasını Öldürdü!
İDDİANAMEDE ANLATILANLARI DOĞRULAYAN SANIK BÜLENT Ü. "SUSACAĞIM. BİR AÇIKLAMA YAPMAYACAĞIM. SUSMA HAKKIMI KULLANMAK İSTİYORUM" DEDİ. (ŞEREF KAHRAMAN/KAYSERİ-İHA)

Kayseri’de 3 Aylık Maaşını Çektikten Sonra Aldığı Tüfekle Babasını Öldürdü!

Mahkemede hakim soru yönelttiğinde, hiçbir şey söylemeden sadece “susma hakkımı kullanacağım” diyen 52 yaşındaki Sadık Ü.’yü öldüren oğlu Bülent Ü.’nün (46), 24 Temmuz’da akli dengesinin yerinde olup olmadığına yönelik durum tespiti için Adli Tıp Kurumu’na sevki gerçekleştirilecek.

Kayseri 3. Ağır Ceza Mahkemesi’nde işlenen davada tutuklu olarak yargılanan sanık Bülent Ü. (46) ve hayata gözlerini yuman Sadık Ü.(52)’ nün yakınları E.Ü, L.Ü, D.O ve D.Ö ile avukatlar yerini aldı.

Mahkeme başkanı duruşmada sanık Bülent Ü. ve hayatını kaybeden Sadık Ü. hakkında ki iddianameyi okudu. Hazırlanan iddianamede, 6 Mart 2017 tarihinde Kayseri Şehirlerarası Terminal’inin hemen önünde yer alan taksi durağında, 3 aylık maaşını aldıktan sonra maaşıyla birlikte tüfek sahibi olan ve bir süre boyunca devamlı alkol tüketen Bülent Ü., 38 T 0319 plakalı aracının önünde beklemekte olan babasının yanına yaklaştı.

Babasının yanlış yollarda gezdiğini, annesini ve kız kardeşlerini kötü yola sürüklediğini kaydeden B.Ü. yanında bulundurduğu av tüfeğiyle birlikte babasının kafasına ateş etti. Sadık Ü. olay yerinde hayata gözlerini yumarken, Bülent Ü. ise farklı bir taksideki yolcuyu aşağı indirip, olay yerinden hızlıca uzaklaştı.

Cinayet Büro Amirliği ekipleri tarafından yakalanan Bülent Ü. tutuklanarak cezaevine gönderildi. İddianamede anlatılan her şeyi harfi harfine onaylayan Bülent Ü. Susacak olduğunu ve hiçbir açıklama yapmayacağını beyan etti.

Şikayetçi L.Ü, sanığın abisi olduğunu ve akli dengesinde herhangi bir sorun olmadığını, raporu bulunmadığını, en ağır şekilde cezalandırılmasını istediğini iletirken, diğer şikayetçi D.Ö ise sanığın yine abisi olduğunu ve herhangi bir probleminin olmadığını, hem babasına hem de kendilerine iftira attığını bundan dolayı cezalandırılmasını istediğini belirtti.

Ölen adamın eşi E.Ü ise duruşmada fenalaştı. Birinin eşi diğerinin oğlu olduğunu ifade eden E.Ü., şikayetçi olmadığını, oğlunun tedavi olmasını ve iyileşmesini, sağlığını tekrar kazanmasını istediğini söylerken şiddetli bir şekilde ağlamaya başladı. Duruşmada kendini kaybeden E.Ü., hemen salon dışarısına çıkarıldı.

3 tanığın mahkeme heyeti tarafından her kelimesinin dinlendiği davada, sanık Bülent Ü.’nün akli dengesiyle ilgili gerekli tespitlerin yapılması için 24 Temmuz tarihinde sevkinin yapılması kararı verildi ve duruşma ertelendi.

İHA

İlginizi Çekebilir

Kayseri’den Elazığ’a Yardım Ekipleri Gönderildi

Kayseri Büyükşehir Belediyesi de 2 iş makinesi 4 personel, AFAD 2 araç 12 personel, itfaiye 3 araç 8 personel, İl Sağlık Müdürlüğü 3 ambulans 9 personel, sivil toplum kuruluşları da 3 araç 8 personelin bölgeye hareket ettiği öğrenildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir