Kayseri Haber / Gündem / Kayseri’de 21 Yolcunun Yaralandığı Kaza Aydınlanıyor!

Kayseri’de 21 Yolcunun Yaralandığı Kaza Aydınlanıyor!

Kayseri – Malatya Karayolu’nun Pınarbaşı Bahçecik civarında 16 Şubat 2017 tarihinden gerçekleşen ve olay sonucunda 21 kişinin yaralandığı kazada, yolcu otobüsünün, kaygan zeminde hakimiyetini kaybetmesi sonucunda değil, şerit ihlali gerçekleştiren bir otomobilin yolcu otobüsüne çarpması sonrasında uçuruma yuvarlandığı belirlendi.

Kırşehir’den Şırnak’a Kayseri’nin Pınarbaşı ilçesi üzerinden geçiş sağlayan yolcu otobüsünün yapmış olduğu kaza sonrasında 21 kişi yaralandı. Otobüsün buzlu ve sisli yoldan dolayı değil, karşı yönden gelmekte olan Ferhat Özbağ yöentiminde olan 06 AY 9583 plakalı otomobilin şerit ihlali yapıp yolcu otobüsüne çarpmasından dolayı, otobüs direksiyonun kilitlendiği ve bu çerçevede devrildiği belirlendi.

Kaza sonrasında otobüs sürücüsü Hilal Kayakıran’ın emniyet kemeri takılı olduğundan dolayı kazadan hafif sıyrıklarla kurtulduğu belirtilirken, 21 yolcunun yaralandığı ve ölünün bulunmadığı açıklandı. Kayseri Eğitim Araştırma Hastanesi ve Pınarbaşı Devlet Hastanesi’nde tedavi altına alınan yolcular taburcu edilirken, otobüse çarpan otomobil sürücüsü Ferhat Özbağ’ın da Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde devam etmekte olan tedavisinin süreceği kaydedildi.

Olay zamanı bir görgü tanığı, akli dengesinin bozuk olduğu iddia edilen bir yolcunun şoföre saldırmasının sonucunda kazanın meydana geldiğini iddia etmişti. Ardından olayın sisli ve buzlu yolda sürücü Hilal Kayakıran’ın direksiyon hakimiyetini kaybetmesi sonucunda olayın meydana geldiği iddialar arasında yer aldı.

Olay dün aydınlandı. Şerit ihlali yapan otomobilin yolcu otobüsüne çarpması sonucunda, otobüsün direksiyonu kilitlendi ve otobüs şarampole yuvarlandı. Olayda can kaybı yaşanmazken, yararlılar taburcu edildi. Otobüse çarpan otobüste yer alan yaralı Ferhat Özbağ’ın ise tedavisi Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde devam ediyor.

 

İlginizi Çekebilir

Kayseri’den Elazığ’a Yardım Ekipleri Gönderildi

Kayseri Büyükşehir Belediyesi de 2 iş makinesi 4 personel, AFAD 2 araç 12 personel, itfaiye 3 araç 8 personel, İl Sağlık Müdürlüğü 3 ambulans 9 personel, sivil toplum kuruluşları da 3 araç 8 personelin bölgeye hareket ettiği öğrenildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir