Kayseri Haber / Gündem / Kayseri’de 2 FETÖ davasında 1 Beraat, 21 Tahliye Kararı Çıktı!

Kayseri’de 2 FETÖ davasında 1 Beraat, 21 Tahliye Kararı Çıktı!

Kayseri’de FETÖ soruşturması kapsamında tutuklu olan 22 sanıktan, 21 tanesi tahliye olurken, 1 kişi de verilen ara kararla birlikte davadan beraat etti.

2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde dün görülen, terör örgütünün kriptolu telefon programı ByLock programını aktif olarak kullanmak suçundan yargılanan ve 3 ila 6 ay arasında tutuklu olarak kalan sanıklardan  Ümit Demir, Vedat Uzuntok, Selim Yıldırım, Sefer Çolakoğlu, Süleyman Poyraz, Süleyman Aydın, Ümit Altınok, Yasin Ata, Mustafa Yapca, Mehmet Öngü, Murat Demir, Mehmet Seyitoğlu, Mithat Er, Tarık Ünlüer, Soner Olgun, Süleyman Güneş, Sinan Çetin, Zafer Şanlı, Semih Aslan, Selim Uyanık, Süleyman Aydın ve Zafer Faydacı hazır olarak bulundu.

Zanlıların tamamı örgüt üyesi olmak suçunu tamamen reddetti ve böyle bir şeyi asla kabul etmediler. Ardından da tahliyelerini istediler. Mahkeme heyeti vermiş olduğu ara kararla birlikte tutuklu sanıklardan Ümit Altınok adlı sanığın beraatine karar verirken, tutuklu olan diğer sanıkların ise cezaevinde bulundukları süre göz önüne alınarak tahliyelerine karar verildi.

Aynı zamanda, aynı mahkemede işlenmiş olan bir diğer FETÖ davasında tek sanık olarak tutuklu yargılanan Serhat Şahin, Terör Örgütü Üyesi olma suçundan 6 sene 3 ay hapis cezasına çarptırıldı. Mahkeme heyeti, Şahin’in cezaevinde kaldığı süre ve ceza miktarını göz önüne alarak temyiz sürecinde tahliye olmasına karar verdi.

İlginizi Çekebilir

Kayseri’den Elazığ’a Yardım Ekipleri Gönderildi

Kayseri Büyükşehir Belediyesi de 2 iş makinesi 4 personel, AFAD 2 araç 12 personel, itfaiye 3 araç 8 personel, İl Sağlık Müdürlüğü 3 ambulans 9 personel, sivil toplum kuruluşları da 3 araç 8 personelin bölgeye hareket ettiği öğrenildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir