Kayseri Haber / Gündem / Kayseri’de 196.500 Paket Kaçak Sigara Yakalandı!

Kayseri’de 196.500 Paket Kaçak Sigara Yakalandı!

Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri gece saat 02:00 civarında Kayseri – Malatya yolunda denetim yapıyorlardı. Denetim kapsamında S.S yönetiminde olan 34 plakalı, çekici ve Denizli plakalı TIR’ı durdurdu. Yapılan inceleme sonrasında çuvalların içerisine gizlenmiş olan toplam 196.500 paket gümrük kaçağı sigara ele geçirildi. Kolilere el koyulurken, olayla ilgili TIR sürücüsü de gözaltına alındı.

Kayseri’de kaçak sigara faaliyetleri son zamanlarda çok yaygınlaştırılmış durumda. Hemen hemen neredeyse her mahallede kaçak sigara satışı yapan kişi, kurum veya kişiler kendini gösteriyor. Bu kapsamda Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri, gecesini gündüzüne katarak sürekli olarak denetim yapmaktalar.

Kaçak sigaraların, üretiminin kaçak yapılmadığını yalnızca gümrükten geçirirken herhangi bir vergi ödemesi yapılmadığını, vergiden dolayı kaçak konumuna düştüğünü belirten yetkililer, bu kapsamda alan ve satan herkesin suçlu olduğuna değindi.

Kayseri – Ankara, Kayseri – Malatya, Kayseri – Sivas yolları üzerinde sürekli olarak bu tarz rutin denetlemeler yapılıyor ve gelen kaçak sigara, uyuşturucu v.b. maddelerin Kayseri’ye girişi direkt olarak engelleniyor. Bu kapsamda ilgili ekipler itina ile çalışmalarına devam ediyor.

İlginizi Çekebilir

Bildirt Web Push Notification ile Türkiye’de Sektörde İlk Oldu!

Web site ve uygulama sahiplerini yakından ilgilendiren bir konu olan Push notification sistemiyle ilgili, Bildirt'ten harika bir adım geldi. Bildirt kurucusu Murat Say hem konuyla ilgili, hem de Bildirt'le ilgili açıklamalar yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir