Kayseri Haber / Gündem / Kayseri’de 19 Şahsa Yönelik Eş Zamanlı Siber Operasyonu Yapıldı!

Kayseri’de 19 Şahsa Yönelik Eş Zamanlı Siber Operasyonu Yapıldı!

Kayseri polisi, bankaların sahte sitelerini oluşturarak, bankaya bağlı olan müşterilerin internet bankacılığı şifrelerine sahip olarak kendi banka hesaplarına para transferinde bulunan dev çeteyi çökertti.

Alınan bilgiler kapsamında, Siber Daire Başkanlığı ve Kayseri İl Emniyet Müdürlüğü Siber Şube Müdürlüğü ekipleri, Kayseri Cumhuriyet Savcısı Ahmet Topalfakıoğlu tarafından yürütülen soruşturma çerçevesinde, bankaların sahte sitelerini oluşturarak, müşterilerin şifrelerini ele geçirip internet bankacılığına erişim sağlamak suretiyle, genellikle üniversite öğrencilerinden temin ettikleri banka hesaplarına transfer ettikleri tutarları nakit olarak veya sarraflardan altın olarak nakde çevirip, ardından da yurt içi ve yurt dışında lüks hayat sürdürdüklerini tespit etti.

Tespit edilen toplamda 19 şüpheli şahıs, teknik ve fiziki takibin ardından gerçekleştirilen eş zamanlı operasyon kapsamında yakalanarak gözaltına alındı. Gözaltına alınan şahıslar, Emniyette gerçekleştirilen işlemlerinin tamamlanmasıyla birlikte Kayseri Cumhuriyet Başsavcılığına sevk edildi. Sevki gerçekleştirilen şüphelilerden 10 şahıs tutuklanırken, 2 şahıs adli kontrol şartıyla serbest kaldı.

İlginizi Çekebilir

Recep Bebek Yaşama Tutunmak İçin Yardım Eli Bekliyor!

Kayseri'de Örs ailesinin evlendikten 15 yıl sonra tüp bebek yöntemiyle kucaklarına aldıkları Recep bebeğin böbrek üstü kanser hastalığı nüksetti. Recep bebek, kanseri yenmek için yardım eli bekliyor...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir