Kayseri Haber / Gündem / Kayseri’de 19 Mayıs Büyük Bir Coşkuyla Kutlandı!
KAYSERİ’DE, 19 MAYIS ATATÜRK'Ü ANMA, GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI DOLAYISIYLA ÇEŞİTLİ ETKİNLİKLER DÜZENLENDİ. KAYSERİ VALİSİ SÜLEYMAN KAMÇI, “BİLİNÇ VE SORUMLULUK SAHİBİ BİR GENÇLİK MİLLETİN GELECEĞE UMUTLA BAKMASI İÇİN ÖNEMLİDİR” DEDİ. (ALİ GÖÇ/KAYSERİ-İHA)

Kayseri’de 19 Mayıs Büyük Bir Coşkuyla Kutlandı!

Atatürk Spor Kompleksi Yan Açık Sahada yapılan etkinlikler, Saygı duruşunda bulunması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla birlikte başladı. Törenin açılış konuşması için kürsüye çıkan Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Murat Eskici, 19 Mayıs’ın Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’da yakmış olduğu kurtuluş mücadelesinin, Anadolu’dan elden ele ve kalpten kalbe dolaşmasının 98. yıl dönümü olduğunu iletti.

Büyük bir anlam ve önemi bünyesinde barındıran bugünde herkesi sevgi ve saygıyla selamladığını iletti. 19 Mayıs’ın gençlik ve gelecek demek olduğunu ileten Eskici, Türk gencinin, Türk istiklalinin yılmaz bekçis olduğunu, aynı zamanda bugün ve yarınların en büyük güvencesi olarak ön plana çıktığını iletti.

Vali Süleyman Kamçı ise, Kurtuluş Savaşının başlangıç meşalesi olarak kabul gören Samsun’a çıkışın 98. yıl dönümü ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün gneçlere armağan ettiği Gençlik ve Spor bayramını kutladıklarını dile getirdi. Bilindiği üzere Atatürk, Cumhuriyeti yükseltme ve devam ettirme görevini gençlere devretmiş ve gençleri aydınlık bir geleceğe yönelik çok büyük bir güç olarak görmüştür.

Gençliğin, her millet için çok büyük bir kuvvet olduğu gibi bilinçli ve sorumluluk sahibi bir gençliğin ise o milletin umudu, güvencesi, ve garantisi olarak ön plana çıktığını aktaran Kamçı, Bu sebeple gençlerin en iyi şekilde yetiştirilmesinin, ülkenin geleceğe güvenle bakılabilmesi için çok büyük önem taşımakta olduğunu iletti.

İlginizi Çekebilir

Kayseri’den Elazığ’a Yardım Ekipleri Gönderildi

Kayseri Büyükşehir Belediyesi de 2 iş makinesi 4 personel, AFAD 2 araç 12 personel, itfaiye 3 araç 8 personel, İl Sağlık Müdürlüğü 3 ambulans 9 personel, sivil toplum kuruluşları da 3 araç 8 personelin bölgeye hareket ettiği öğrenildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir