Kayseri Haber / Asayiş / Kayseri’de 120 Polisle Şafak Operasyonu

Kayseri’de 120 Polisle Şafak Operasyonu

Ekipleri adresi didik didik ararken, bir kadın polis memurunun yapılan arama sonucunda evde uyumakta olan çocuğu korkutmamak için gösterdiği çaba da kameralara yansıdır.

Kayseri İl Emniyet Müdürlüğü, şehirde düzenlemiş olduğu operasyonla uyuşturucu kullanan ve uyuşturucu ticareti yapan şahıslara göz açtırmıyor. Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü Eipleri, Kayseri’nin 4 bir tarafında gerçekleştirdiği çalışmalarla başarılı sonuçlar altına imza atarken, bugün sabah saatlerinde de 120 polisin katılım gerçekleştirmesiyle şafak operasyonu düzenlendi.

37 ekip, 10 farklı adreste 10 şüpheli şahsa ilişkin yapılan operasyonda, belirlenen evler en kuytu köşesine kadar arandı. Aranılan evlerde çok sayıda uyuşturucu madde ve silah bulunurken, şüpheliler birer birer gözaltına alındı.

Aynı zamanda, polisin şefkati de İHA kameraları tarafından çekildi. Arama gerçekleştirilen evde uyuyan küçük çocuğu gören polis ekipleri, çocuğun uyanmaması için büyük bir gayret gösterdi fakat tüm çabalara rağmen çocuk uyanınca, polis ekipleri çocuğun korkmaması ve ne olduğunu anlamaması için, “Sen uyu, biz anneni çağıralım” diyerek küçük çocuğu teselli etti.

Düzenlenen operasyonda 11 kişi yakalandı. Ev ve üst aramalarında, 2 adet tabanca, 3 adet kuru sıkı tabanca, satışa hazır vaziyette 2 fişek halinde metamfetamin uyuşturucu maddesi, 5 fişek sentetik kannabinoid (bonzai) maddesi ve uyuşturucu içimi için kullanılan çok sayıda aparat ele geçirildi.

İlginizi Çekebilir

Bildirt Web Push Notification ile Türkiye’de Sektörde İlk Oldu!

Web site ve uygulama sahiplerini yakından ilgilendiren bir konu olan Push notification sistemiyle ilgili, Bildirt'ten harika bir adım geldi. Bildirt kurucusu Murat Say hem konuyla ilgili, hem de Bildirt'le ilgili açıklamalar yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir