Kayseri Haber / Eğitim / Kayseri’de 113 Bin Öğrenci Akıllı Adamlar Sayesinde Trafik Bilinci Kazanacak!

Kayseri’de 113 Bin Öğrenci Akıllı Adamlar Sayesinde Trafik Bilinci Kazanacak!

Proje sebebiyle Talas ilçesi sınırlarında yer almakta olan Nesrin Boysan İlköğretim Okuluna ziyaret düzenleyen Kayseri İl Milli Eğitim Müdürü Osman Elmalı, Bakanlığın, Özel Öğretim Genel Müdürlüğü ile birlikte Sürücü Eğitimcileri Konfederasyonu arasında, okul öncesi ve ilköğretim okullarında eğitim görmekte olan minik öğrencilere ilişkin trafik bilincini kazandırmak amacı güdülerek bir protokol hazırlaması yaptığını belirtti.

Bu protokol çerçevesinde “Akıllı Adamlar” ismi verilen projenin Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından faaliyete geçtiğini ve bundan sonra da hız kesmeden devam edecek olduğunun altını çizdi.

Milli Eğitim Müdürü Osman Elmalı, söz konusu Akıllı Adamlar projesinin içerisinde trafik eğitiminin de yer aldığını belirtti. Trafik eğitimini ilköğretim ve okul öncesi öğrencilerine verecek ve bu konuda minikleri bilinçlendirecek olduklarını aktaran Elmalı, Kayseri Genelinde toplam olarak 21.873 okul öncesi, 91.241 ilköğretim öğrencisi olmak üzere 113.294 öğrenciye 100’er kişilik gruplar olarak söz konusu trafik eğitimini verip, bilinçlendirecek olduklarını belirtti.

Herkesin bildiği şeyin, eğitimin küçük yaşlarda başladığının çok doğru olduğunu aktaran Elmalı, kendilerinin de bunu ölçü alarak anaokulundan ve ilkokuldan bu eğitimleri vermeye başlayacak olduklarının altını çizdi.

Kayseri Sürücü Kursları Derneği Başkanı Ali Çiçek ise, Türkiye genelinde hazırlanan bu projenin, Türkiye genelinde çocukların trafik bilincine artı değer kazandırmak ve bununla birlikte bir farkındalık yaratmak amacıyla düzenlediğine değindi.

Öğrencilerle birlikte bir hatıra fotoğrafı çektiren Elmalı, son olarak trafik ışıklarında yapılması gerekenleri birer birer anlattı.

İlginizi Çekebilir

Polis memurunun cenaze töreninde duygulandıran feryat: Baba bizi bırakma

Geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybeden polis memuru için emniyette tören düzenlendi. Törende merhum polisin üçüz çocuklarının "Baba bizi bırakma" feryadı ise duygusal anlar yaşattı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir