Kayseri Haber / Gündem / Kayseri’de 1 Ayda 4 Cinayet İşlendi!

Kayseri’de 1 Ayda 4 Cinayet İşlendi!

Alınan bilgiye göre, İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği aracılığıyla gerçekleştirilen çalışmalarda, meydana gelen 4 kasten öldürme olayında gözaltına alınan 16 şüpheli kişiden 12 tanesi tutuklandı.

3 kasten bıçakla yaralama olayında ise 4 şüpheli gözaltına alınıp, 3 şüpheli tutuklandı. Olaylar kapsamında 2 av tüfeği, 1 tabanca, 1 kurusıkı tabanca ve 7 bıçak ele geçirildi.

Gasp Büro Amirliği tarafından gerçekleştirilen çalışmalar ise 6 tanesi yağma, 1 tanesi genel güvenliğin kasten tehlikeye sokulması, 3 tanesi tehdit, 1 tanesi 6136 sayılı kanuna muhalefet, 1 tanesi şantaj, 1 tanesi güveni kötüye kullanma, 1 tanesi çocuğun kaçırılması ve alıkonulması, 1 tanesi hakaret ve 1 tanesi ise açıktan hırsızlık olmak üzere 1 ayda işlem gerçekleştirilen 16 farklı olayda yakalanan 24 şahıstan 4 tanesi tutuklandı. 1 şahıs hakkında da adli kontrol kararı çıkarılırken, olaylar kapsamında 2 ruhsatsız tabancaya el koyuldu.

Aynı zamanda Yankesicilik ve Dolandırıcılık Büro Amirliği aracılığıyla yapılan çalışmalarda da 3 tanesi dolandırıcılık, 1 tanesi banka veya kredi kartlarının kötüye kullanılması, 1 tanesi kapkaç, 6 tanesi yankesicilik, 9 tanesi güveni kötüye kullanma ve 1 tanesi yağma olmak üzere işlem gerçekleştirilen 21 farklı olayda yakalanan 45 farklı şahıstan 12 tanesinin tutuklanarak, cezaevine gönderildiği bilgisine ulaşıldı.

İlginizi Çekebilir

Bildirt Web Push Notification ile Türkiye’de Sektörde İlk Oldu!

Web site ve uygulama sahiplerini yakından ilgilendiren bir konu olan Push notification sistemiyle ilgili, Bildirt'ten harika bir adım geldi. Bildirt kurucusu Murat Say hem konuyla ilgili, hem de Bildirt'le ilgili açıklamalar yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir