Kayseri Haber / Gündem / Kayseri’de 1 Ayda 4 Cinayet İşlendi!

Kayseri’de 1 Ayda 4 Cinayet İşlendi!

Alınan bilgiye göre, İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği aracılığıyla gerçekleştirilen çalışmalarda, meydana gelen 4 kasten öldürme olayında gözaltına alınan 16 şüpheli kişiden 12 tanesi tutuklandı.

3 kasten bıçakla yaralama olayında ise 4 şüpheli gözaltına alınıp, 3 şüpheli tutuklandı. Olaylar kapsamında 2 av tüfeği, 1 tabanca, 1 kurusıkı tabanca ve 7 bıçak ele geçirildi.

Gasp Büro Amirliği tarafından gerçekleştirilen çalışmalar ise 6 tanesi yağma, 1 tanesi genel güvenliğin kasten tehlikeye sokulması, 3 tanesi tehdit, 1 tanesi 6136 sayılı kanuna muhalefet, 1 tanesi şantaj, 1 tanesi güveni kötüye kullanma, 1 tanesi çocuğun kaçırılması ve alıkonulması, 1 tanesi hakaret ve 1 tanesi ise açıktan hırsızlık olmak üzere 1 ayda işlem gerçekleştirilen 16 farklı olayda yakalanan 24 şahıstan 4 tanesi tutuklandı. 1 şahıs hakkında da adli kontrol kararı çıkarılırken, olaylar kapsamında 2 ruhsatsız tabancaya el koyuldu.

Aynı zamanda Yankesicilik ve Dolandırıcılık Büro Amirliği aracılığıyla yapılan çalışmalarda da 3 tanesi dolandırıcılık, 1 tanesi banka veya kredi kartlarının kötüye kullanılması, 1 tanesi kapkaç, 6 tanesi yankesicilik, 9 tanesi güveni kötüye kullanma ve 1 tanesi yağma olmak üzere işlem gerçekleştirilen 21 farklı olayda yakalanan 45 farklı şahıstan 12 tanesinin tutuklanarak, cezaevine gönderildiği bilgisine ulaşıldı.

İlginizi Çekebilir

3 Kuşak Fenerbahçeli Aile, O Fotoğrafın Hikayesini Anlattı!

Fenerbahçe basketbol takımının Final Four'daki şampiyonluğundan birkaç gün sonra Kars Kocaköy'de ikamet eden 3 kardeşin, küçülmüş sarı - lacivert kazaklarıyla çekilen fotoğrafı Twitter'de gündemden düşmedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir