Kayseri Haber / Kayseri / Kayseri Yavru Güvercin İçin Seferber Oldu

Kayseri Yavru Güvercin İçin Seferber Oldu

Kayseri’de Kocasinan Belediyesi Veteriner Müdürlüğü ekipleri, annesi ölen yavru güvercini kurtarmak için harekete geçti.

Camii Kebir Mahallesi’nde 10 katlı bir binanın teras kat balkonunda annesi ölen yavru güvercine ekipler yardım etti. Çaresiz bir şekilde bulunan yavru güvercine ekipler ilk müdahaleyi yaparak, kafese koyarak koruma altına aldı. Kocasinan Belediyesi Veteriner Müdürlüğü Şefi Mehmet Doğan, ‘Duyarlı vatandaşların ihbarı üzerine yavru güvercinin annesinin öldüğünü tespit ettik. Bu nedenle bazı tehlikelere karşı yavru güvercini koruma altına aldık. Bundan sonraki süreçte bakımını yapıp, bir süre sonrada doğaya bırakacağız. Bu gibi konularda vatandaşlarımız bize bilgi verdikleri takdirde gereken neyse ekiplerimiz yapmaya hazır. Herkesi dünyayı paylaştığımız diğer canlılar olan hayvanlara sahip çıkmaya ve bu konularda duyarlı olmaya davet ediyoruz dedi.

İlginizi Çekebilir

Kayseri’den Elazığ’a Yardım Ekipleri Gönderildi

Kayseri Büyükşehir Belediyesi de 2 iş makinesi 4 personel, AFAD 2 araç 12 personel, itfaiye 3 araç 8 personel, İl Sağlık Müdürlüğü 3 ambulans 9 personel, sivil toplum kuruluşları da 3 araç 8 personelin bölgeye hareket ettiği öğrenildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir