Kayseri Haber / Yaşam / Kayseri Waffle Fiyatları

Kayseri Waffle Fiyatları

Yine Belçika üzerinde yer alan bir şehir Liege’de “waffle” hamurunun tek başına fırından çıktığı haliyle yenilmesine verilen isimdir.

Hamuru biraz daha normal hamurdan sarıdır, kremalize şekerin gevrek olması hamurun üstünden tadılabilecek kıvamdadır. Belçika usulü waffle hamuru, dikdörtgen, Liege usulü ise uçları eritilmiş dikdörtgen şeklinde olmaktadır. Her iki hamur da kare şeklindeki derin çukur gözenekleriyle tanınmıştır. Bu gözeneklerin derinlikleri ise 1 CM’ye kadar uzanabilmektedir.

Kayseri’de birçok Waffle üzerine kurulmuş işletme bulunmaktadır ve bu işletmelerin hepsinin fiyatı birbirinden farklıdır.

Klasik Waffle içerisinde yer alan malzemeler şu şekildedir:

Çikolata: Sütlü, Beyaz
Meyve: Muz, Çilek, Kivi
Süsleme: Parça Antep Fıstık, Parça Fındık, Kestane Şekeri, Yer Fıstığı
Sos: Çikolata

Kayseri’de işletmeler genelinde kişi başı ortama fiyat 15 TL olarak ön plana çıkmaktadır. Bu her işletmede 15 TL ücret çıkacağı anlamına gelmez, tüm işletmelerin fiyatları derlendiğinde ortaya çıkan rakam 15 TL olmaktadır. 10 TL’ye veya 20 TL’ye waffle bulmanızda mümkündür.

Waffle, şuanda birçok gencin favori yiyeceği halini almıştır ve çok tutulmuştur. Kayseri’de yayılan çiğ köfte dükkanları gibi waffle işletmeleri de yine aynı şekilde yayılmıştır. Bu kapsamda waffle yapan işletmeler tutulduğundan dolayı her geçen gün Kayseri’de bir waffle işletmesi daha açılabilmektedir.

15 TL olan ortalama Kayseri Waffle Fiyatı işletmenin bulunduğu bölgeden bölgeye değişiklik gösterebilmektedir.

İlginizi Çekebilir

Donas Talas Şubesi Açıldı

Sevilen fast food zinciri Donas’ın Türkiye’deki 41. Kayseri’deki 5. şubesi Talas’ta açıldı. Atatürk Bulvarı üzerinde …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir