Kayseri Haber / Yaşam / Kayseri Toplu Taşıma Ücretleri

Kayseri Toplu Taşıma Ücretleri

Kayseri’de toplu taşıma hizmeti çok geniş bir yelpazede verilmektedir. Güncel olarak artık köylere bile toplu taşıma imkanı verilmiş olup, köylerden şehir merkezine belediye otobüsü ile ulaşım sağlanmaktadır. Bununla birlikte tramvay İldem’den Organize Sanayi’ye kadar uzanırken, aradan ise Talas’a kadar gitmektedir. Yapılacak yeni inşa çalışmalarıyla birlikte Tramvay Erkilet’e kadar uzatılacak.

Toplu taşımanın bu kadar yaygın bir şekilde işlediği Kayseri’de, toplu taşıma araçlarını kullananlarının sayısı oldukça fazladır, bu yüzden toplu taşıma araçlarında yoğunluk sabah saatleri ve akşam saatlerinde asla bitmemektedir.

Toplu taşıma ücretleri Kayseri’de diğer şehirlere göre biraz daha pahalıdır. Bunun sebebi ise verilen hizmetin ücretle dengelenmesi olarak kendini göstermektedir. Toplu taşıma alanında yapılan yeni elektronik bilet yükleme makineleri de bu hizmetlere eklenen bir başka hizmettir.

Tam kart, kağıt bilet, öğrenci, öğretmen, tam abonman kart, öğrenci abonman kart aracılığıyla otobüs ve tramvaya binme imkanı verilirken, Kay – bis kullanmak için kağıt bilet geçerli olmamaktadır. Kay – bis de yine aynı şekilde bir biletle çalışmaktadır.

Kayseri Bilet Fiyatları

 Bilet  Fiyatı
 Tam Bilet (Kart)  2,10 TL
 Tam Bilet (Tek Kağıt)  2,50 TL
 Öğrenci  1,30 TL
 Öğretmen  1,75 TL
 Abonman Tam (35 Günlük – 50 Biniş)  87,50 TL
 Abonman Öğrenci   (35 Günlük – 50 Biniş)  57,50 TL
  • Tam Bilet (Kart) Aktarma Ücreti – 30 Kuruş
  • Öğrenci Aktarma Ücreti – Yok
  • Öğretmen Aktarma Ücreti – 30 Kuruş
  • Abonman Aktarma Ücreti – 1 Bilet

 

 

İlginizi Çekebilir

Donas Talas Şubesi Açıldı

Sevilen fast food zinciri Donas’ın Türkiye’deki 41. Kayseri’deki 5. şubesi Talas’ta açıldı. Atatürk Bulvarı üzerinde …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir