Kayseri Haber / Eğitim / Kayseri Ticaret Odası’nda Kadın İşletmeleri Semineri Gerçekleştirildi!

Kayseri Ticaret Odası’nda Kadın İşletmeleri Semineri Gerçekleştirildi!

Seminerin açılış konuşmasında kendini gösteren KTO Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Hiçyılmaz, Kadınların iş hayatına atılmasının ve bu atılımın çok sayıda gerçekleşmesinin ülkenin gelişmesinde ve büyümesinde çok büyük rol oynayacağının altını çizdi.

Oda olarak kadın girişimcilere desteklerin büyük bir ölçüde devamlılığını koruduğunu aktaran Hiçyılmaz, Türkiye’nin hangi durumdan ne duruma geldiğinin sadece küçük bir inceleme ve izlenim sonrasında farkedilebileceğini, ve bu kapsamda ilerlemenin ne denli büyük bir şekilde gerçekleştiğinin farkına varılacağını belirtti.

Özellikle kadınların son 20 yıl içerisinde gelmiş oldukları durumun, kendi işletmelerini kurma yönünden girişimci olmalarının, arz ettiği önemin çok büyük olduğunun altını defalarca kez çizen Hiçyılmaz, Nüfusun yarısının erkek yarısının kadın olduğu düşünüldüğünde, erkeklerin sürekli neden önde olduğu konusunu hem erkeklerin hem de kadınların kendisine defalarca kez sorması gereken bir soru olduğunu aktardı.

Özellikle son 20 yıl içerisinde alınan mesafeye göz gezdirildiğinde kadınların ciddi anlamda yol kat ettiğinin farkına varılacağını aktaran Hiçyılmaz, İş dünyasına atılmaları konusunda kadınlara pozitif ayrımcılığın direkt olarak yapılmakta olduğunu görmek ve bilmenin çok zor olmadığını, Bunun da böyle olması gerektiğini belirtti.

Kadınların iş dünyasına katılmaları ve ellerinden gelenin fazlasıyla ülke ekonomisine katkı sağlamaları bakımından bu şekilde bir gayret içerisinde olmasının normal bir şey olduğunu belirten Hiçyılmaz, KTO olarak her zaman ve her şartta kadınların ön planda olması için tüm çabaları sarf ettiklerini vurguladı.

İlginizi Çekebilir

Polis memurunun cenaze töreninde duygulandıran feryat: Baba bizi bırakma

Geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybeden polis memuru için emniyette tören düzenlendi. Törende merhum polisin üçüz çocuklarının "Baba bizi bırakma" feryadı ise duygusal anlar yaşattı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir